Lipiec 2010

W czasie wakacji powtarzaliśmy wiadomości z całego roku. W lipcu zaczęliśmy od ‚colours’, ‚shapes’, ‚numbers’ i przeliczania najróżniejszych przedmiotów. Dzieci, między innymi, miały za zadanie przyporządkować kolorowe przedmioty do odpowiednich kart z kolorami podczas ‚a matching game’. Sortowały kolorowe zabawki do kolorowych szarf w ‚sorting sashes’, wyszukiwały w sali i w ogrodzie kolorowe przedmioty, a także brały udział w takich zabawach ruchowych jak wskakiwanie na wyznaczone ‚colourful islands’.

Przeliczanie przedmiotów naturalnie rozpoczęliśmy od naszej ulubionej książeczki ‚Five Little Ducks’, a także wyliczanki ‚Five Little Monkeys’, podczas której dzięki samodzielnie wykonanym maskom, dzieci wcieliły się w role małych małpek. Najtrudniejszym ćwiczeniem było dopasowanie odpowiedniej ilości przedmiotów do wylosowanej cyfry w ‚matching the number to quantity’ czy ‚sorting little objects’, ale i z tym zadaniem świetnie sobie poradziliśmy.

W utrwalaniu kształtów pomogły nam takie zajęcia plastyczne jak: wykonanie ‚a circle ice cream’, ‚designing a square robot’, ‚shape sticking activity’ i takie zabawy taneczne jak ‚musical triangles game’. Nawet w czasie typowo letniej przekąski dzieci eksplorowały kształt trójkąta krojąc i zjadając trójkątne kawałki arbuza.