Sierpień 2010

W sierpniu wciąż powtarzaliśmy materiał z poprzednich miesięcy, tym razem były to ‚body and face parts’, ‚ farm animals’, a także słownictwo związane z naszymi ulubionymi bajkami takimi jak: ‚Goldilocks’, ‚ The three Little Pigs’, ‚Little Red Riding Hood’.

Utrwalając ‚body parts’ układaliśmy najróżniejsze puzzle składające się z części ciała ludzi czy zwierząt, tworzyliśmy ‚scary monsters’ z ogromnymi zębami i wieloma kończynami. Następnie dzieci wcieliły się w zwierzęta wiejskie za pomocą wykonanych własnoręcznie masek, wydawały odgłosy, odgrywały scenki i szukały zwierzaków, które pochowały się po całej sali.

Utrwalanie słownictwa z bajek to sama przyjemność, nie tylko dla dzieci. Znów mogliśmy się przenieść do bajkowej krainy gdzie główną rolę odrywają zwierzęta i inne magiczne stworzenia. Dzieci słuchały bajek, rysowały swoich ulubionych bohaterów, wcielały się w ich role, a nawet układały ‚sequencing cards’ w odpowiedniej kolejności znając już swoje ulubione bajki na pamięć.

Dopóki pogoda dopisywała spędzaliśmy dużo czasu w ogrodzie na zabawach w naszym ‚water tray’, w piaskownicy i na zjeżdżalni. Dzieci rozwijały swoją kreatywność wcielając się wciąż w nowe role, nowo wymyślonych postaci, takich jak syrenki, księżniczki i ich rycerze czy członków rodziny. Pod koniec miesiąca zabrakło słońca, więc spędzaliśmy więcej czasu na zabawach plastycznych, z których najlepszymi okazały się ‚finger painting’ kiedy dzieci mogły dotykać farbek rękoma, a także eksperymenty z płynnym ‚gloopem’. Z końcem wakacji pojawiły się nowe przedszkolaki i zawiązały nowe przyjaźnie.