Czerwiec 2010

Pierwszego czerwca celebrowaliśmy z dziećmi ich święto – “Children’s Day”. Z tej okazji wybraliśmy się na spacer nad morze oraz zrobiliśmy polowanie na ukryte w sali niespodzianki. Ten szczególny dzień zakończyliśmy podwieczorkiem, pełnym żartów i … lodowych przysmaków.

Wiosenna pogoda umożliwiła liczne wyjścia zarówno do ogrodu jak i lasu. Eksplorowaliśmy nowe ścieżki, obserwowaliśmy przyrodę, poznawaliśmy zwyczaje zwierząt czy insektów. Przeprowadziliśmy “ant’s food experiment”, czyli sprawdziliśmy w przedszkolnym ogrodzie, co chętnie jedzą mrówki (i okoliczne koty – te porwały naszego kabanosa!), wystawiając im talerze z różnymi smakołykami. Przeliczaliśmy własnoręcznie wykonane pszczoły i próbowaliśmy dopasowywać ich zbiory do wylosowanych cyfr. Pracowaliśmy zespołowo w celu stworzenia pajęczyny ze sznurka “spider’s web” czy pająka z naszych ciał na podstawie książki “The Very Busy Spider”.

Poznawaliśmy również budowę kwiatów i drzew (a stem, petals, leaves), składając je wspólnie niczym ogromne puzzle. Przy okazji, rozmawialiśmy o tym, czego potrzebują do wzrostu oraz regularnie podlewaliśmy kwiaty w ogrodzie tak jak bohater jednej z obecnie ulubionych książek “Spot in the Garden”. Zaprojektowaliśmy też własne liście i poprzyczepialiśmy je do drzewa “our friendship tree”.