Czerwiec 2011

Czerwiec rozpoczął się wyjątkowo uroczyście – Dniem Dziecka. Z tej okazji zawitał u nas teatr Duet. Dzieci obejrzały i zarazem brały aktywny udział w przedstawieniu o bezpiecznym zachowaniu w lesie. Uczyły się rozpoznawać szlaki, symbole na znakach, poznawały zwyczaje mieszkających w lesie zwierząt.

Podczas Parent’s Day, przedszkolaki wraz z rodzicami wzięli udział w grach i zabawach sportowych poprowadzonych przez uwielbianego pana od zajęć gimnastycznych – Bartka. Duzi i mali uczestnicy współpracowali i rywalizowali podczas takich konkurencji jak slalom, przechodzenie przez „hulahopowy” most, wrzucanie ringo na obręcz czy tworzenia papierowej mumii. Pogoda dopisała a przestronny ogród przedszkolny okazał się idealnym miejscem na imprezy sportowe.

Starszaki poznawały nowe słówka i wyrażenia związane z domem. Przydatna była tu historyjka ‘What a surprise’ i liczne piosenki śpiewane wraz z małpką Cheeky. Wykonaliśmy ogromny kolaż ‘Our house’ i ‘Our garden’, który zawisł w przedszkolnej galerii. Bawiliśmy się również z historyjką ‘Little Red Riding Hood’, w której starszaki najbardziej upodobały sobie postać wilka i z zapałem pokazywały ‘big teeth’, ‘big eyes’, ‘big ears’ itp. Dzięki bajce wzbogaciliśmy więc słownictwo związane z częściami ciała.

W pierwszej połowie miesiąca maluchy poznawały słownictwo związane z ubraniami. Wspólnie wieszaliśmy ‘pranie’ na washing line powtarzając wcześniej poznane słownictwo. Śpiewaliśmy piosenki ‘It’s party time’ ora ‘Abracadabra’ udając, że wybieramy się na zabawę. W drugiej połowie czerwca powtarzaliśmy słownictwo związane z zabawkami. Bawiliśmy się w ‘what’s in the bag?’ – rozpoznawanie przedmiotu po dotyku oraz ‘what’s that noise? – rozpoznawanie zabawek po dźwięku.

W czerwcu wspólnie wybraliśmy się do Sopockiej Straży Pożarnej, gdzie każdy przedszkolak miał okazję wejść do wozu strażackiego, przymierzyć kask, zobaczyć sprzęt strażacki oraz lać wodę z węża.

Ostatniego dnia czerwca pożegnaliśmy sporą grupkę przedszkolaków oraz naszą nauczycielkę Anię. Straszakom życzymy powodzenia w szkole a Ani samych sukcesów zawodowych! Korzystając z okazji pragniemy życzyć udanych wakacji naszym podopiecznym i ich rodzicom.