Czerwiec 2016

10

Czerwiec w naszym przedszkolu zaczął się od mnóstwa atrakcji, związanych z obchodami Dnia Dziecka. Braliśmy udział w warsztatach naukowych Smart Lab, podczas których można było wyprodukować własne lody.  Odwiedziły nas też panie z gospodarstwa agroturystycznego z kozą Magdą. Dowiedzieliśmy się od nich, jak powstaje masło i ser. Dzień Dziecka świętowaliśmy na festynie w Krzywym Domku w Sopocie, gdzie czekała na nas wata cukrowa, malowanie buzi i najróżniejsze wesołe zabawy.

 

11

 

           Czerwiec obfitował też w przyjęcia urodzinowe. Radośnie obchodziliśmy urodziny Julki, Alana, Aleksa i Marysi. Happy birthday! 

 

12

           Z niecierpliwością oczekiwaliśmy Euro 2016. Tak najmłodsi kibice wspierali naszą reprezentację!

13

Pogoda dopisała, więc wiele czasu spędzamy na dworze: w piaskownicy, na huśtawkach i przy stoliku wodnym, w którym nasze przedszkolaki uwielbiają się pluskać w ciepłe dni.

14

          W czerwcu odwiedził nas tata Julki, od którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego stylu życia. Wykonywaliśmy też różne ćwiczenia, bo chcemy  być silni i zdrowi!

15

23 czerwca odbyła się niezwykle ważna uroczystość: zakończenie roku przedszkolnego, połączone z pożegnaniem „starszaków”, które po wakacjach idą do szkoły. Przedszkolaki z przejęciem wystąpiły przed zebranymi rodzicami; zaśpiewały piosenki: „Baa Baa, black sheep”, „Five currant buns”, „Row, row, row your boat” oraz ”The music man”, po czym wzięły udział w pokazie tanecznym. Następnie wszyscy wesoło bawili się z piratami. Poczęstunek był pyszny. Życzymy naszym „starszakom” samych sukcesów w nauce!