Czerwiec 2018 – Hippos & Crocodiles

Czerwiec był dla grup „Hippos” i „Crocodiles” bardzo ciekawym, pracowitym, obfitującym w wydarzenia miesiącem. Rozpoczął się od atrakcji na Dzień Dziecka – nasze „starszaki” odwiedziły Krzywy Domek w Sopocie, gdzie miały okazję zobaczyć prawdziwą rozgłośnię radiową, porozmawiać z jej pracownikami i przemówić do radiowego mikrofonu. Wizytę zakończył słodki poczęstunek – lody w pobliskiej cukierni.

Innym długo wyczekiwanym wydarzeniem był “Sleepover”, czyli impreza z nocowaniem w przedszkolu, która odbyła się w piątek 8 czerwca. Atrakcje tego wieczoru obejmowały: zabawy i konkursy w przedszkolu i na placu zabaw oraz specjalny poczęstunek (pizza i naleśniki). Po dniu pełnym wrażeń i bajce na dobranoc zadowolone „starszaki” spokojnie zasnęły w swoich śpiworach. Wróciły do domów w sobotę rano. Była to wspaniała przygoda, którą dzieci z pewnością będą chętnie wspominać.

Przez całą pierwszą połowę czerwca trwały przygotowania do przedstawienia na zakończenie roku przedszkolnego „starszaków”. Uroczystość „Graduation Day” odbyła się 18 czerwca. „Hippos” i „Crocodiles” pięknie zagrały w teatrzyku dla rodziców pt. „Help from friends”, prezentując swoje umiejętności wokalne i aktorskie, a następnie wzięły udział w występie tanecznym. Po uroczystym rozdaniu dyplomów nadszedł czas na wesołe zabawy w przedszkolnym ogrodzie. Życzymy wszystkim spokojnego i przyjemnego wypoczynku podczas letnich wakacji, a dzieciom z najstarszej grupy „Hippos”, które kończą już przedszkole, powodzenia w szkole!

W czerwcu obchodziliśmy też szóste urodziny Marysi z grupy „Crocodiles” oraz siódme urodziny Alana z grupy „Hippos”. Happy birthday!


22 czerwca „Hippos” i „Crocodiles” wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku. Zdobyły tam wiele nowych doświadczeń, uczestnicząc w lekcji muzealnej pt. „Z marynarzem Motławkiem po statku” i zwiedzając wystawę interaktywną, na której można m.in. sterować łódkami pływającymi w basenie, wsiąść do małej łodzi podwodnej, przewozić kontenery na statek oraz podziwiać wiele ciekawych eksponatów, związanych z morzem.

Pod koniec czerwca dzieci z grup „Hippos” i „Crocodiles” wraz z grupą „Koalas” cieszyły się kolejną wycieczką – wyprawą na gdańskie lotnisko, gdzie miały okazję poznać pracujących tam strażaków, a także wsiąść do samolotu ćwiczebnego.

HAPPY SUMMER HOLIDAYS!