Grudzień 2009

Przedszkolaki przez cały grudzień uczyły się angielskich słówek związanych ze świętami oraz licznych piosenek i rymowanek świątecznych. Jedną z ulubionych rymowanek z pokazywanie okazała się action rhyme ‘I’m a Little Snowman’. Dzieciom spodobała się również kolęda ‘Jingle Bells’ oraz piosenka o gwiazdce ‘Twinkle, Twinle Little Star’. Dzięki historyjce ‘The Gingerbread Man’ dzieci chętnie zabrały się do pieczenia własnych piernikowych ludzików. Bardzo pomocne i zarazem zimowe w swym charakterze okazały się również książki i filmy anglojęzyczne, w tym popularne wśród angielskich dzieci ‘The Snowman’ i ‘Father Christmas’, dzięki którym przedszkolaki utrwalały nowo poznane słówka.
W przedszkolu pojawiła się też olbrzymia choinka. Dzieci cierpliwie przygotowywały wymyślne ozdoby, eksperymentując z kolorami, kształtami i teksturami. Rysując na wielu ozdobach „buzie”, dzieci rozmawiały w różnych rodzajach emocji oraz ich przyczynach. Gdy nie było już miejsca na naszym stole do ‘messy play’ (brudzącej zabawy), zabraliśmy się do ubierania drzewka… Te, bardzo podobało się Mikołajowi, który odwiedził dzieci.
Odbyło sie również spotkanie wigilijne dzieci z rodzicami. Oprócz pomocy w urządzaniu małego przyjęcia dzieci zaprezentowały też swe ulubione świąteczne angielskie piosenki. Dzieci rozdały rodzicom prezenty, choinkowe świeczniki i pomalowane szklane lampiony, które wytrwale przygotowywały przez cały grudzień.