Grudzień 2010

Wraz z nadejściem grudnia w przedszkolu pojawiła się choinka a przedszkolaki rozpoczęły produkcję dekoracji świątecznych takich jak ‘construction paper chistmas trees’, ‘playdough snowmen’ czy ‘christmas tree stars, hearts and tinsels’. Poznaliśmy nowe świąteczne piosenki o Mikołaju czy małym bałwanie i aktywnie ćwiczyliśmy popularne ‘Jingle Bells’ czy ‘We Wish You a Merry Christmas’.
Do przedszkola zawitał Teatr Gargulec ze swą „Zimową Baśnią” – przedstawieniem o losach roztargnionego bałwanka. Aktorzy weszli w interakcję z publicznością, wciągając ją we wspólne śpiewanie i tańce. Dzieci, zafascynowane postaciami i ich wesołymi perypetiami, jeszcze długo po spektaklu powracały w swych rozmowach do obejrzanych scenek.
Odwiedził nas również Mikołaj, który w tym roku nadszedł od strony werandy (ostrzeżony przez dzieci o choince stojącej przy oknie!). Przedszkolaki odśpiewały mu ‘When Santa Got Stuck up the Chimney’, ‘ I’m a Little Snowmen’ oraz ‘Twinkle, Twinkle Little Star’. Mikołaj rozdał prezenty i pogawędził z dziećmi, obiecując, że pojawi się również za rok.
Tuż przed świętami dzieci same wcieliły się w role aktorów – po raz pierwszy w historii przedszkola przygotowały jasełka, czyli ‘nativity play’. Pomimo pewnych problemów z chorującą obsadą, dzięki systematycznym próbom udało nam się zaprezentować kilka prostych scenek, którym towarzyszył śpiew i dużo ruchu. Zakończyliśmy spotkanie odśpiewaniem ulubionych piosenek i małym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Małym aktorom bardzo gratulujemy zaangażowania!