Grudzień 2011

W grudniu pomimo tego, iż pogoda była bardziej jesienna niż zimowa do naszego przedszkola zima przyszła bardzo szybko a wraz z nią nastrój świąteczny. Nasze przedszkolaki wykonały mnóstwo świątecznych dekoracji takich jak: christmas tree, glass balls, jingle bells, angels, reindeer, Santa, Santa’s sleigh. Wspólnie stroiliśmy choinkę a dzieci same wykonały wszystkie ozdoby choinkowe. Jak co roku dekorowaliśmy ciasteczka świąteczne, które następnie zdobiły naszą choinkę. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci nauczyły się kolęd takich jak: ‘We Wish You a Merry Christmas’, ‘Jingle Bells’, ‘Rudolph, the Red-Nosed Reindeer’ oraz ‘Pada Śnieg’.

Cały grudzień przygotowywaliśmy się do przedstawienia świątecznego ‘Merry Christmas Play’, na które zaproszeni byli wszyscy rodzice. 19 grudnia odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – podekscytowane dzieci powtarzały swoje kwestie i podśpiewywały kolędy. A kiedy już przyszli rodzice nasze przedszkolaki w przebraniach elfów, listonosza Piotra i św. Mikołaja wcieliły się w swoje role. Po przedstawieniu Święty Mikołaj we własnej osobie odwiedził nasze przedszkole. Rozdał wszystkim dzieciom prezenty, wysłuchał świątecznych kolęd i obiecał, że wróci za rok!

Ulubionymi zabawami w tym miesiącu okazały się zabawy tematyczne i konstrukcyjne w ‘dom’ i ‘dinozaury’ z wykorzystaniem krzeseł i koców. Przedszkolaki doskonaliły sprawności manualne przy zabawach w ‘krojenie’ i przygotowywanie sałatki owocowej oraz liczne zabawy manipulacyjne z puzzlami i klockami. Pod koniec roku kalendarzowego dzieci zapoznawały się ze słownictwem związanym ze świętowaniem nadejścia Nowego Roku – New Year’s Eve. Były to między innymi słowa: fireworks, champagne, glasses oraz życzenia noworoczne – Happy New Year!