Grudzień 2013

Grudzień upłynął zarówno młodszej jak i starszej grupie na przygotowaniach do sztuki świątecznej. Dzieci uczyły się swoich kwestii, przygotowywały stroje oraz dekoracje sceny. Jako, że za cel obecnego roku szkolnego przyjęliśmy bliższe poznanie Pinokia i jego przygód, stał się on również motywem przewodnim naszych przedstawień.

 

Grupa „Ladybirds” przygotowała rozbudowaną sztukę przedstawiającą historię drewnianej kukiełki począwszy od jego powstania, aż po przemianę w prawdziwego chłopca,  natomiast grupy „Bees” i „Butterflies” wspólnie zaprezentowały sceny z życia Geppetta i Pinocchia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

W ramach przygotowań zarówno do przedstawień, jak i samych świąt przypomnieliśmy sobie wcześniej poznane piosenki – „Rudolph, the red nosed reindeer”, „Jingle Bells”, „Father Christmas”, „Oh Christmas Tree” i poznaliśmy wiele nowych : „We wish sou a merry Christmas”, „Little snowflake”, „S-a-n-t-a”, „Santa, where are you?”, „Clean up after yourself”. 

 

W międzyczasie angażowaliśmy naszą pomysłowość i zdolności manualne do przygotowywania  świątecznych dekoracji – łańcuchów, śnieżynek, choinek, Mikołajów, zdobiących choinkę, która zawitała do naszego przedszkola.W ramach przygotowań do świąt rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach i potrawach – sami dekorowaliśmy pierniczki.

Ale przede wszystkim, grudzień  był czasem oczekiwania na przyjście Świętego Mikołaja, przy czym nie było to oczekiwanie bierne- wybraliśmy się w wirtualną podróż do Rovaniemi, ażeby dowiedzieć się dokładniej gdzie i jak mieszka i pracuje Święty oraz napisaliśmy list z pozdrowieniami, na który otrzymaliśmy odpowiedź!

 

Punktem kulminacyjnym minionego miesiąca była osobista wizyta samego Mikołaja w naszym przedszkolu- przyniósł wiele prezentów, na które zapracowaliśmy śpiewając piosenki i recytując rymowanki, które zachwyciły naszego gościa.

 

Przygotowując się natomiast na nadejście Nowego Roku przyjrzeliśmy się bliżej kalendarzowi w przekonaniu, że najbliższe 12 miesięcy, których nazwy poznaliśmy, będą równie udane jak te minione!