Grudzien 2015


1

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia wspólnie ustroiliśmy choinkę i nauczyliśmy się piosenki „Oh, Christmas tree”. Własnoręcznie ozdabialiśmy kartki świąteczne i pisaliśmy listy do Świętego Mikołaja. 

32

17 grudnia odbył się koncert świąteczny, na który zaprosiliśmy rodziców. Dzieci wykonały tradycyjne angielskie kolędy i piosenki o tematyce zimowej oraz związanej z Bożym Narodzeniem: „Snowflakes”, „I’m a little snowman”, „”Rudolph, the red-nosed reindeer”, „Santa Claus is coming to town”, „Oh, Christmas tree”,”Jingle bells”, „Go, tell it on the mountain”, „We wish you a merry Christmas”.

  5

 

 

 

 

 

4Mali kucharze przygotowali pyszny świąteczny przysmak – blok czekoladowo – ciasteczkowy na przedszkolną Wigilię.

 

 Wielkim przeżyciem były odwiedziny w fabryce Świętego Mikołaja w Drzewinie oraz udział w warsztatach pt. „Pracownia elficka” w Operze Leśnej w Sopocie. Wspólnie bawiliśmy się z elfami, opowiedzieliśmy Świętemu Mikołajowi o naszych marzeniach i dostaliśmy od niego prezenty.

 

86

Grudzień obfitował w wydarzenia teatralne. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Sikorka Agatka” w wykonaniu teatrzyku „Gargulec”, który odwiedził nas w przedszkolu, oraz teatralną adaptację utworu Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.