Grudzień 2017

W tym roku grudzień rozpoczęliśmy akcją charytatywną. Dzieci oraz rodzice pomogli w zbiórce prezentów dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Dziękujemy za pomoc !

6 grudnia do naszego przedszkola zawitał Mikołaj. Podczas nieobecności dzieci, Mikołaj zostawił im pod choinką wielki pakunek, w którym ukryte były-ku radości dzieci-zabawki! Przedszkolaki z entuzjazmem rozpakowywały prezenty i od razu rzuciły się do zabawy. Dziękujemy Święty Mikołaju!!

8 grudnia grupa Koalas wybrała się do sopockiej Opery Leśnej na magiczne zimowe przedstawienie. Podczas prawie godzinnego show prowadzonego przez magika dzieci śmiały się, nie dowierzały oraz oklaskiwały czary odgrywające się przed ich oczyma. Szczęśliwcom udało się nawet pomagać w niektórych ze sztuczek. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły magiczne bańki i pokaz laserów.

W świąteczną atmosferę wprowadził nas w tym roku Pan Krzysztof, który razem z przedszkolakami lepił świąteczne pierogi oraz ozdabiał pierniczki. Całym warsztatom oprócz smakowitych zapachów towarzyszył śpiew i brzmienie gitary. Po zakończeniu warsztatów każde z dzieci zabrało swoje wyroby do domu by podzielić się nimi z najbliższymi 🙂

13 grudnia przedszkolaki z grupy Koalas wyruszyły autokarem do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Razem z Elfem Czekoladką spędziły popołudnie pomagając elfom oraz dobrze się bawiąc. Dzieci pomogły odnaleźć przepis na pierniczki Pani Mikołajowej, napisały list do Mikołaja i poznały wszystkie zakamarki Wielkiej Fabryki. Na sam koniec udały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który nagrodził ich ciężką pracę.

Ostatnim wydarzeniem przed Świątecznymi występami było przedstawienie pod tytułem „Baśń Zimowa”. Była to historia Bałwanka, który poszukiwał kogoś podobnego do siebie. Po wielu przygodach udało mu się odnaleźć drugiego Bałwanka, z którym mógł spędzić resztę zimy. Była to historia pełna magii i wesołej muzyki, która wywołała uśmiech na buziach wszystkich przedszkolaków!

Grupa Dolphins mogła po raz pierwszy pochwalić się znajomością języka angielskiego na występie zorganizowanym 19 grudnia. Podczas Świątecznego Występu przedszkolaki wykonały kilka piosenek m.in. S-A-N-T-A, Twinkle Twinkle Christmas Star czy Raindeer pokey. W śpiewaniu pomogli dzieciom rodzice, co dodało przedszkolakom odwagi. Po występie wszyscy wykonali przepiękne kolorowe choinki!

Przedstawienie „Koalas’ Christmas Dream” odbyło się 20 grudnia. W elfich strojach dzieci odśpiewały cztery piosenki w języku angielskim „Christmas time is here”, „Koalala la la la”, „I want to be an elf”, „ Koalas’ Christmas Dream” oraz dwie w języku polskim – pastorałkę oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Po udanym występie, dzieci razem z rodzicami wesoło pląsali do piosenek z zajęć oraz wzięli udział w „Christmas scavenger hunt”.