Bal księżniczek

Impreza urodzinowa skierowana do dziewczynek, które zawsze marzyły o tym, by udać się na prawdziwy bal księżniczek. Od samego początku wprowadzona zostaje bardzo uroczysta atmosfera ze szczególnym uwzględnieniem dobrych manier, które księżniczki zobligowane są stosować na co dzień w pałacu. Zapraszamy do stołu i zapoznajemy dziewczynki z podstawowymi zasadami savoir vivre.

 Gdy młode damy nabrały już odpowiedniego nastawienia prowadzimy dziewczynki do królewskiej garderoby, gdzie mogą wybrać sobie balową kreację. Brakuje już tylko korony na każdej z nich. Wspólnie przystępujemy do tworzenia własnych tiar z miejscami na klejnoty, które uczestniczki będą zdobywać podczas trwania zabaw.

Wystrojone damy zostają wystawione na próby znane z bajek takie jak: poszukiwanie pantofelka, wyczuwanie ziarnka grochu, oddzielenie fasoli od grochu, nauka kroczenia wyprostowaną z woreczkiem/książką na głowie, zjedzenie (nie)zatrutego jabłka i inne.

Skompletowanie klejnotów zdobytych w zabawach oznacza możliwość rozpoczęcia pałacowej biesiady przy królewskim stole. Wnoszony jest tort, dziewczynki częstowane są szampanem, następuje koronacja Królowej bali – solenizantki. Żeby zachować nienaganną figurę księżniczki po takiej uczcie czas na ćwiczenia przy muzyce. Zabawy w rytm utworów z bajek z wykorzystaniem balonów, tronu, koron czy pucharów wprowadzają dziewczynki w szampański nastrój.

 Po wspólnych tańcach uczestniczki mają jeszcze trochę czasu na stworzenie własnej biżuterii. Zasiadamy przy jubilerskim stanowisku, gdzie młodsze damy wykorzystają w tym celu makaron, starsze natomiast nauczą się korzystać z prawdziwych koralików.