Kosmiczna zabawa

Ci, którzy mówili, że już niedługo podróże w kosmos będą możliwe mieli rację! Wiadomo jednak, że nie każdy może zostać astronautą. W tym celu przygotowaliśmy szereg testów i prób dla małych ochotników kosmicznych odysei. Zanim wsiądziemy na pokład rakiety, dowiemy się jakie i w jakiej kolejności planety będziemy odwiedzać. Każdy stworzy własną mapę przestrzeni kosmicznej i niezbędny do przebywania poza statkiem kosmicznym hełm astronauty.

 Okazuje się, że Ziemi zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo i tylko my, świeżo wyszkoleni astronauci możemy uratować świat od zagłady. Nie ma na co czekać! Na każdej odwiedzanej planecie czeka do wykonania zadanie, którym musimy stawić czoła! Będziemy więc strącać asteroidy, czytać z gwiazd, łapać gwiezdny pył, naprawiać usterki w naszym statku kosmicznym, prostować pierścienie Saturna.

 Na chwilę obecną sytuacja jest opanowana, możemy przystąpić do zasłużonego posiłku. Zgodnie z tradycją astronautów, zebrany gwiezdny pył posłuży do obsypania solenizanta, który właśnie przejął dowodzenie na statku! Takie wydarzenie należy uczcić  smakowitym kąskiem – przylatuje tort.

Łamiąc prawa grawitacji podskakujemy wyżej niż dotychczas przy brykaniu na MiniDisco nie z tej ziemi.

 Mało kto uwierzy dzieciom, że właśnie wróciły z kosmicznej wyprawy. Na dowód zdobytej wiedzy i doświadczenia kosmonauci przystępują do konstruowania własnej rakiety, którą zabiorą ze sobą do domów.