Urodziny na pirackim statku

Dzieci witane są już od progu przez prawdziwego pirata, który zaprasza je na swój okręt (udekorowany stół z rozłożonym żaglem). Uczestnicy zabawy zostają wprowadzeni w piracki świat przez prezentację wyświetlaną na ekranie projekcyjnym, zapoznają się z odpowiednim nazewnictwem, prowadzący tłuamaczy i opowiada o życiu korsarzy.

 Gdy majtkowie dysponują już odpowiednią wiedzą odbywa się pasowanie na pirata i rytuał przejścia: stworzenie pirackiego nakrycia głowy (lub wybranie istniejącego dla dzieci młodszych) oraz próba odwagi (test smaków), złożenie rymowanej przysięgi. Załoga jest już gotowa, wyruszamy więc w rejs na poszukiwanie skarbów (czekoladowych monet, które otrzymuje każde dziecko po wykonaniu zadania – każde z dzieci dysponuje sakiewką, do której zbiera łup). Podczas rejsu dzieci czekają na zadania do wykonania takie jak: łowienie ryb, spacer po wyspach, abordaż statku, próba siły przy wciąganiu żagla na maszt oraz walka z krokodylem, z którym zmagał się również Piotruś Pan!

 Czas uczcić zdobycie wszystkich monet! Zapraszamy dzieci do stołu, gdzie podczasza jadania smakołyków przedstawiamy dzieciom kolejne czekające je zadanie: stworzenie własnego okrętu pirackiego!

 Następnie starsze dzieci przystępują do tworzenia papierowych statków, młodsze tworzą statki z istniejących komponentów. Gdy wszystkie okręty są już gotowe organizujemy regaty, w których dzieci niezależnie od zajętych miejsc nagradzane są upominkami. Nareszcie nadszedł czas na przekazanie kierownictwa na statku. Następuje uroczyste wniesienie tortu i mianowanie solenizanta nowym kapitanem okrętu. Załoga śpiewa sto lat dla swojego nowego przywódcy, który przystępuje do otwierania prezentów.

 Szaleństwa ciąg dalszy – rozbrzmiewa muzyka, do której wszyscy tańczą wraz z animatorem prezentującym prostą, skoczną choreografią (MiniDisco).

Impreza chyli się ku końcowi, ale mamy jeszcze czas, by nagrodzić każdego z uczestników zabawy balonowym mieczem – modelowanie z balonów.