Jesień-Zima – Crocodiles & Hippos

Crocodiles & Hippos

Tak oto prezentują się dumne przedszkolaki z grupy Crocodiles i Hippos. Każdy już zaprzyjaźnił się z przedszkolnymi zwierzętami i ich zasadami.

1 września nasz kolega Michał spędził z nami swój ostatni dzień w przedszkolu. Od teraz będzie chodził do zerówki. Michał obiecał nam, że będzie nas często odwiedzał, ponieważ ma zamiar przyprowadzać i odbierać swoją siostrę – Dorotkę z przedszkola. Cieszymy się i trzymamy za słowo

11 września obchodziliśmy urodziny Franka. Odśpiewaliśmy “Sto lat” i “Happy Birthday”. Złożyliśmy solenizantowi życzenia. Franek dostał pamiątkowy prezent – grę “Tic tac toe” z podobizną Zygzak McQueen. Na koniec wspólnie zjedliśmy kosmiczny tort.

Urodziny to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej!  12 września obchodziliśmy urodziny Aleks. Tego dnia  nie zabrakło życzeń, śpiewu, tortu i oczywiście prezentów!  Aleks zrobiła nam niespodziankę i przyniosła kolorowe, zakręcone słomki, z których napój smakował wyśmienicie. Aleksandria dostała grę Tic Tac Toe z motywem sowy, a na kartce urodzinowej każdy przedszkolak złożył swój podpis. Pyszny tort zakończył przyjęcie urodzinowe.

Grupy Crocodiles i Hippos wspominały czas wakacji i wyjazdów z rodzicami. W tym celu utworzyliśmy kącik pamiątek wakacyjnych aby każdy z nas mógł jeszcze raz wrócić pamięcią do miejsc, w których był i opowiedzieć rówieśnikom jaką pamiątkę przywiózł. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje skarby. Potem dzieci zajęły się segregowaniem pocztówek Pani Angeliki starając się odgadnąć z jakiego miejsca mogły pochodzić. Choć wakacje już minęły, zostały nam po nich pamiątki. Za rok przywieziemy następne.

Dzisiejszy dzień dostarczył nam fantastycznych wrażeń muzycznych. Przypomnieliśmy sobie dźwięk waltorni i altówki, na których pan Ivan i jego asystentka zagrali podczas koncertu. Tym razem my również mogliśmy stać się muzykami i zagrać na instrumentach perkusyjnych. To był wspaniały koncert!

Starszaki wybrały się na spacer po lesie z listą leśnych skarbów, które postanowiły poszukać. Po spacerze nasza papierowa torba była zapełniona. Poszukiwania były udane i sprawiły nam wiele radości, a pogoda dopisywała.

Pożegnaliśmy naszego kolegę Ethana, który spędził z nami całe wakacje, a teraz wraca do Ameryki, skąd pochodzi. Zapamiętamy go jako kolegę pełnego energii i ciekawych pomysłów na zabawy. Ethan dostał od nas na pamiątkę książkę z rysunkami, a potem zjedliśmy czekoladowe ciasto, które przyniosła jego babcia.
Ethan, all your budddies say Goodbye !

 

Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez grupę SmartLab. Tym razem były to warsztaty temperaturowe, w których wykonane było szereg eksperymentów z parą wodną. Radość i zaangażowanie przedszkolaków są widoczne na załączonych zdjęciach.

28 września Helenka z grupy Crocodiles obchodziła swoje piąte urodziny. Koleżanki i koledzy utworzyli duże koło wokół niej aby złożyć życzenia i zaśpiewać “Happy Birthday”. Nie zabrakło przytulasów 🙂 Helenka dostała przygotowaną przez Panie nauczycielki grę Tic-Tac-Toe i kartke urodzinową z podpisami dzieci. Na zakończenie wszyscy skosztowali owocowy tort urodzinowy, który rozweselił nasze brzuchy.
Sto lat Helenko!

Tydzień minął nam pod hasłem Metody Projektów Badawczych „Drzewa”. Dzieci doświadczały, eksperymentowały, zadawały pytania o otaczające nas drzewa. To z kolei wyzwoliło zainteresowania i motywację do działania i zainicjowało proces samodzielnego uczenia się dotyczącą tematyki drzew. Dzieci poznawały drzewa nie tylko na podstawie albumów , zdjęć i filmów. Utworzyły również drewniany kącik, uczyły się piosenek, wierszyków oraz brały udział w zabawach ruchowych, plastycznych i dydaktycznych. Radości i rozbudzonemu zaciekawieniu tematyką drzew nie było końca.

Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez grupę SmartLab. Celem warsztatów było ukazanie dzieciom właściwości ciekłego azotu, które grupa Smart Lab przeprowadziła w sposób iście „magiczny”. Pojawiły się bowiem takie elementy jak „spacer w chmurach”, „smocze chrupki” jak również gejzery i fontanny. Radości dzieci nie było końca.

27.10.2017 – Warsztaty o symbolach narodowych
Tego dnia do przedszkola zaprosiliśmy przedstawiciela gdańskiego IPN, pana Bartosza Januszewskiego. Dzieci obejrzały film, którego bohaterem był mały Polak, uświadomiły sobie jak zachować się podczas śpiewu hymnu narodowego, jak również układały puzzle, na których widniał wizerunek godła polskiego. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie i podziękowaliśmy za przybycie panu Bartoszowi. Wniosek jak wyciągnęliśmy ze spotkania?
„Być Polakiem to brzmi dumnie”.

31.10.2017 – Halloween
Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień. Musiało być szczególnie i tak też było. Na początku dzieci zaskoczyła wypracowana przez kadrę EU Kids dekoracja – upiorne rekwizyty, przytłumione oświetlenie i nastrojowa muzyka. Z każda godziną impreza nabierała tempa. Były ciekawe gry i zabawy z motywem przewodnim, bal przebierańców i podsumowujący całokształt wydarzenia upiorny poczęstunek. Jednym słowem było strrrasznie fajnie.

06.11.2017-Urodziny Amelki
06 listopada Amelka z grupy Hippos obchodziła swoje szóste urodziny. Koleżanki i koledzy utworzyli duże koło wokół niej aby złożyć życzenia i zaśpiewać “Happy Birthday”. Nie zabrakło przytulasów 🙂 Amelka dostała przygotowaną przez Panie nauczycielki grę Tic-Tac-Toe i kartkę urodzinową z podpisami dzieci. Na zakończenie wszyscy kosztowali czekoladowe babeczki urodzinowe, które rozweseliły nasze brzuszki. Sto lat Amelko!

06-10.11.2017-Jesienne nastroje
Jesień nie musi być smutna i szara. Udowodniliśmy to stwarzając w naszym przedszkolu jesienne nastroje;)
Graliśmy na instrumentach wykonanych ze słoiczków wypełnionych różnego rodzaju ziarnem i makaronami oraz malując prace natchnione jesienną melancholią. Jednym słowem było nastrojowo i kolorowo…

07.11.2017-Wybierz numer 112
Tym razem przedszkolaki z EU Kids wzięły udział w przedstawieniu zorganizowanym przez grupę teatralną Gargulec. Dowiedziały się jak postępować w zagrożeniu zdrowia i życia. Było nie tylko pouczająco ale przede wszystkim bardzo wesoło. A piosenka pt: „Wybierz numer 112” na długo zapadła nam w pamięć i do dziś zdarza się, że któreś z dzieci wesoło ją nuci;)

13-17.11.2017- W świecie teatru
Tematyką tego tygodnia był świat teatru. Próbowaliśmy się wcielać w różne role a ponad to uczestniczyliśmy w zabawach tematycznych, rozmawialiśmy o roli teatru w życiu przedszkolaka i o tym jak należy zachować się podczas przedstawienia teatralnego. Na pewno ta wiedza przyda się w przyszłości gdy będziemy odwiedzać miejsca kultury jakimi są teatry.


14.11.2017-Robotyka
Czy klocki lego można ożywić? Ależ tak! Udowodniły nam to dziś Panie, które przygotowały zajęcia z robotyki. Polegały one na tym, że układaliśmy kaczuszki z klocków lego, które w szczególny sposób były połączone kabelkami z komputerem i tak zaprogramowane, że po naciśnięciu odpowiednich przycisków zaczęły się poruszać. Co za frajda!!! 😉

16.11.2017-Jesienna wyprawa na koniec świata Pro Musica
Tym razem artyści z grupy Pro Musica zaprezentowali dzieciom ucztę słowno-muzyczną. Poruszając wyobraźnią dzieci zabrali je w podróż po świecie, którą odbył główny bohater Baltazar Gąbka. W poszukiwaniu groźnego smoka nasz bohater przeżywał przygody a przedszkolaki angażowały się w nie poprzez wspólną zabawę i pląsy.

26.11.2017-Święto Pluszowego Misia
Święto Pluszowego Misia nie mogło odbyć się bez naszych ulubionych maskotek, czyli misiaków wszelkiego kształtu i koloru. Na początku każdy z Nas zaprezentował swojego misia a potem bawiliśmy się z nimi wspaniale. Nie obyło się też bez prezentacji naszego nowego przyjaciela – wielkiego misia Pysia, który ma swój specjalny kącik w naszym przedszkolu i do którego możemy się przytulić zawsze wtedy gdy mamy na to ochotę;)

30.11.2017-Andrzejki
Ten polski obyczaj miał również obchody w naszym przedszkolu. Panie przygotowały dzieciom wróżby, w które przedszkolaki bawiły się w swoich grupach. Dzieci dowiadywały się co je spotka w najbliższym czasie, jakie będzie imię ich przyszłych sympatii i czy los ma dla nich miłą niespodziankę czy też powinni mieć się na baczności;) Rzecz jasna wszystko odbywało się w formie przyjemnej zabawy traktowanej z przymrużeniem oka.

06.12.2017-Mikołajki
Tego dnia od rana trwał mikołajkowy zawrót głowy. Dominował kolor czerwony i zielony. Wszyscy myśleli o prezentach ale nie tylko dla siebie ale również dla tych najbardziej potrzebujących. Tym razem dołączyliśmy się do pomocy dla dzieci chorych na mukowiscydozę aby rozweselić ich buzie upominkami, które zebraliśmy specjalnie dla nich. Był też prezent przygotowany specjalnie dla Nas a w nim nowe zabawki..hurrrra! Jak dobrze być raz w roku świętym Mikołajem.

11.12.2107-Warsztaty kucharskie z Krzysztofem Jaworskim
Kolejne spotkanie z sympatycznym Panem Krzysztofem odbyło się w przedświątecznej atmosferze. Na początek wspólne kolędowanie przy gitarze, następnie lepienie ciasta na pierogi i wypełnianie go serowym farszem. Potem tylko gotowanie i zabraliśmy nasze pierogi do domu by tam spałaszować je wspólnie z rodzicami. Następnie dekoracja i degustacja pierniczków i na koniec jeszcze pokolędowaliśmy. Ależ było świątecznie…

13.12.2017-Wielka Fabryka Elfów
Tego dnia wybraliśmy się w długo oczekiwaną podróż do Fabryki Elfów. Atrakcje składały się na zajęcia w tematycznie w podzielonych pokojach. Było więc budowanie z dużych big bloksów, skakanie w dmuchanym zamku, zabawa interaktywna na piernikowy przepis, pisanie kartki do św. Mikołaja, wykonywanie pierniczków z pachnącej ciastoliny, zabawa w basenie z kulkami i oczywiście punkt programu: spotkanie ze św. Mikołajem. Ależ było ciekawie i wesoło. Po prostu suuuper!

15.12.2017-Baśń zimowa
Tym razem dzieci zostały zabrane w podróż do krainy zimy i wiecznego śniegu. Naszym bohaterem był zabawny bałwanek a dzieci co chwila śmiały się z jego wesołych przygód i przezabawnych pomysłów. Na koniec nasz bohater otrzymał gromkie brawa

21.12.2107-Spotkanie Bożonarodzeniowe
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się z naszymi bliskimi. Przygotowaliśmy występ świąteczny dla naszych rodziców dając im powód do prawdziwej dumy. Następnie wręczyliśmy kartki świąteczne własnoręcznie wykonane i wspólnie dekorowaliśmy bombki i pierniczki. Było bardzo sympatycznie a spotkanie uzmysłowiło Nam, że najważniejsze na Święta jest po prostu bycie razem….

08.01 Koncert
8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bajkowy koncert grupy „PRO MUSICA” pt. „Bal srebrnego pantofelka”. Nasze przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w przygodach księżniczki, dzielnego oficera Kuby i smoka. Muzycy w baśniowej formie przedstawili dzieciom dwa instrumenty: klarnet i fagot.

12.01 Teatrzyk
12 stycznia do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk „Blaszany bębenek”. Grupy „Hippos”, „Crocodiles”, „Koalas” i „Dolphins” obejrzały zabawny spektakl pt. „Smerfne przygody”. Mali widzowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygodach niebieskich bohaterów, pomagając obudzić Śpiocha i uwolnić Ważniaka z zamku Gargamela, mogli też zatańczyć przy akompaniamencie wesołych piosenek.

24.01 Dzień Babci i Dziadka
24 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich dziadków program słowno-muzyczny oraz upominki – zdjęcia w ramce. Dzieci pięknie odśpiewały przygotowane piosenki w j. angielskim i polskim oraz wyrecytowały wiersze. Dziadowie byli zachwyceni występem swoich wnuków i poprosili o bis.

26.01 Warsztaty „Smart Lab”
26 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty naukowe dla dzieci „SmartLab”, podczas których mali naukowcy mogli spróbować swoich sił w przeprowadzaniu eksperymentów. Tym razem temat brzmiał „Powietrze i ciśnienie”. Przedszkolaki z grup „Crocodiles” i „Hippos” napełniały powietrzem torby Bernoulliego („balony” w kształcie długich cukierków), a potem mogły się nimi bawić i zabrać je do domów.

Urodziny
W styczniu dzieci z grup „Hippos” i „Crocodiles” aż cztery razy odśpiewały „Happy birthday to You!” Nasi jubilaci – Patryk, Piotrek, Dorotka i Wiktor otrzymali drobne upominki przygotowane przez panie wychowawczynie oraz przepiękne życzenia od swoich kolegów i koleżanek. Na przyjęciach urodzinowych nie zabrakło przepysznych tortów i innych łakoci, za którymi przepadają nasze dzieci.

Patryk ur. 30.12

Piotrek ur. 08.01

Dorotka ur. 18.01

Wiktor ur. 26.01

09.02.2018-Międzynarodowy Dzień Pizzy
Tego dnia nie mogło zabraknąć w przedszkolu pizzy.
I tak była degustacja tego włoskiego przysmaku a następnie przedszkolaki same kreowały jedną z ich ulubionych potraw. Zadaniem dzieci było wykreowanie ich ulubionego rodzaju pizzy. Wyszło smakowicie i znakomicie. Brawo!

13.02.2018-Bal karnawałowy
Spotkaliśmy się tego dnia aby świętować karnawał. Każdy z Nas miał na sobie karnawałowy strój a zabawie i pląsom nie było końca. Szereg tematycznych zabaw przygotowanych przez Panie uatrakcyjnił przedszkolakom czas a słodki poczęstunek zaspokoił ich apetyt na łakocie. Było przezabawnie

14.02.2108-Walentynki
Dzień Walentynek nie mógł odbyć się bez szczególnej atrakcji. W tym roku było to pieczenie gofrów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały ciasto na gofry a po upieczeniu pozostało tylko degustować. Gofry były tak pyszne, że nie obyło się bez dokładek.
Pychota

13.02.2018-Pokaz iluzjonistyczny
Pokaz iluzjonistyczny okazał się nie lada frajdą dla przedszkolaków. Pan iluzjonista zaproponował dzieciom wiele magicznych sztuczek, które wprawiały w podziw wszystkich uczestników przedstawienia. Dzieci miały okazje uczestniczyć w iluzjach i na małą chwilkę zamienić się w prawdziwych magów

22.02.2018-Warsztaty archeologiczne Smart Lab
Smart Lab przygotował dzieciom nie lada atrakcję – warsztaty archeologiczne. Na początek przedszkolaki przyporządkowały zdjęcia współczesne do najstarszych malowideł ściennych wykonanych ręka praczłowieka. Potem w specjalnie przygotowanej piaskownicy nasze dzieci zamieniły się w prawdziwych archeologów. Było pouczająco i arcyciekawie

23.02.2018 –Dzień mleczny
Dzisiejszy dzień upłynął pod hasłem dnia mlecznego. Na początek oglądaliśmy film anglojęzyczny pt: ”Where does milk come from?”. Następnie przyszedł czas na degustację serów i mleka pochodzących od krowy, kozy i owcy. Zakończyliśmy pracą plastyczną związaną z tematyką dnia. Zajęcia były ciekawe, pouczające i rzecz jasna smaczne