Kwiecień 2015

dsc01144Kwiecień to miesiąc, który obfitował w atrakcje i sposobności  do świętowania od samego początku do ostatniego dnia. Pierwszy tydzień upłynął pod znakiem ostatnich, intensywnych przygotowań do Wielkanocy – wydmuszki, pisanki, wielkanocne smakołyki i Easter Egg Hount- znaleźliśmy 113 czekoladowych jajeczek!

Kwiecień to miesiąc , w którym w pełni już możemy cieszyć się wiosną i jej wdziękami. Dlatego też kolejny tydzień poświęciliśmy życiu, które rozkwita w tym czasie na łąkach. W takt piosenki ‘Over in the meadow’ poznawaliśmy nazwy roślin i zwierząt   oraz ciekawe informacje na ich temat. Odwiedził nas wówczas pan pszczelarz, który zdradził tajniki hodowli pszczół i produkcji miodu.

Następny tydzień spędziliśmy niedaleko, bo na farmie – poznaliśmy rodzaje zwierząt gospodarskich i ich młodych oraz budynki, w których żyją. Przyjrzeliśmy się też zajęciom samego rolnika- jego obowiązkom, wykonywanym pracom polowym oraz narzędziom i maszynom, których używa. Wiemy już również, jakiego typu uprawy i hodowle istnieją i jakie dzięki nim otrzymujemy produkty.

dsc01239W tym miesiącu mieliśmy przyjemność obejrzeć aż dwa spektakle teatralne: ‘Leśne skrzaty’ oraz ‘Szewczyk Dratewka’, na który udaliśmy się do Opery Leśnej.

W ostatnim tygodniu kwietnia przygotowywaliśmy się do uczczenia dnia 3 maja, dlatego skupiliśmy się na tematyce związanej z naszą ojczyzną – jej historią, geografią i symbolami. Omówiliśmy też, jaką rolę zajmuje Polska w Europie oraz przyjrzeliśmy się naszej Małej Ojczyźnie – Kaszubom. Dzięki warsztatom plastycznym poświęconym tej tematyce zapoznaliśmy się z kaszubskimi symbolami, językiem i tradycjami.