Kwiecień 2017

Kwiecień 2017 przygotował dla naszych przedszkolaków wiele wrażeń! Zaczęliśmy od obchodów dnia książki- 3. Kwietnia. Grupa Crocodiles przygotowała własną książkę, a Koalas uczestniczyły w wielu zabawach z książką w roli głównej.

Kolejną atrakcją były warsztaty przygotowane przez ekspertów z Centrum Edukacji Prozdrowotnej “Eligo”, pt. “Mocne kości, wiele radości”. Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o zdrowie i jakie produkty pozwalają budować mocne kości. Każdy miał okazję spróbować różnych rodzajów mleka, a na koniec dzieci przygotowały bananowojogurtowy przysmak.

Kolejnym atrakcyjnym dniem dla maluchów był Dzień Zdrowia. Koale na jeden dzień stały się prawdziwymi lekarzami i z wielkim zaangażowaniem pomagały pluszowemu Misiowi.

Mimo, że pogoda nie przypominała wiosny wszyscy wiedzieli, że zbliża się wielkanoc, dlatego większość naszych zajęć poświęcona była temu świętu. Dzieci sadziły rzeżuchę, poznawały symbole wielkanocne oraz robiły eksperymenty.

 

W ramach przygotowań do Wielkanocy zaprosiliśmy do naszego przedszkola Pana Krzysztofa, który razem z dziećmi przygotował Mazurki. Podczas pracy nie zabrakło muzyki i innych atrakcji, między innymi malowania pisanek i konkursu “Jakie to zwierzę?”.

Zgodnie z Brytyjskim zwyczajem wielkanocnym, przedszkolaki ostatniego dnia przed przerwą miały za zadanie znaleźć czekoladowe jajka oraz jajka z niespodzianką. Najwięcej słodyczy znalazła Aleksandria z grupy Crocodiles. Dzieci wzięły udział w wielu innych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich.

22 Kwietnia to światowy Dzień Ziemi. Crocodiles i Koalas również obchodziły ten dzień. Obie grupy nauczyły się dlaczego i jak segregować śmieci. Starsza grupa przygotowała również piękny plakat.

Co jakiś czas nasze przedszkolaki mają okazję gościć aktorów. W Kwietniu również odwiedził nas Teatr Narwal z przedstawieniem “Śmingusek Dyngusek”.

Na sam koniec miesiąca nasz przedszkole po raz kolejny zamieniło się w laboratorium naukowe, a dzieci w naukowców. Tym razem przedszkolaki oczyszczały wodę na różne sposoby.