Kwiecień 2018 (HIPPOS, CROCODILES)

Nadeszła wiosna! Na początku kwietnia dzieci z grup „Hippos” i „Crocodiles” zasiały kwiaty w skrzynkach, tworząc przedszkolny kącik przyrody, o który wspólnie dbamy.

A tak wygląda nasz kącik przyrody po kilku tygodniach:

W przedszkolu trwają warsztaty „Strażnicy uśmiechu”, na których dzieci uczą się rozumieć, rozpoznawać i nazywać emocje własne oraz innych osób, co bardzo rozwija umiejętności społeczne. Zajęcia prowadzone są w formie zabaw i rozmów w kręgu, a także pracy w grupach nad przydzielonymi zadaniami, np. wspólnym narysowaniem obrazka i zaprezentowaniem go przed kolegami i koleżankami.

Codzienne zajęcia również dostarczają ciekawym świata przedszkolakom możliwości zdobywania wiedzy z różnych dziedzin: m.in. w kwietniu uczyliśmy się o ochronie przyrody i poznawaliśmy zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego. Dzieci chętnie pracowały w grupach, tworząc plakaty i inne ciekawe prace plastyczne.

Pod koniec kwietnia świętowaliśmy siódme urodziny Ayana z grupy „Hippos”. Po wspólnym śpiewie „Happy birthday” i wręczeniu kartki urodzinowej oraz prezentu odbył się uroczysty poczęstunek. Happy birthday!