Lipiec 2010

W czasie wakacji powtarzaliśmy wiadomości z całego roku. W lipcu zaczęliśmy od ‘colours’, ‘shapes’, ‘numbers’ i przeliczania najróżniejszych przedmiotów. Dzieci, między innymi, miały za zadanie przyporządkować kolorowe przedmioty do odpowiednich kart z kolorami podczas ‘a matching game’. Sortowały kolorowe zabawki do kolorowych szarf w ‘sorting sashes’, wyszukiwały w sali i w ogrodzie kolorowe przedmioty, a także brały udział w takich zabawach ruchowych jak wskakiwanie na wyznaczone ‘colourful islands’.

Przeliczanie przedmiotów naturalnie rozpoczęliśmy od naszej ulubionej książeczki ‘Five Little Ducks’, a także wyliczanki ‘Five Little Monkeys’, podczas której dzięki samodzielnie wykonanym maskom, dzieci wcieliły się w role małych małpek. Najtrudniejszym ćwiczeniem było dopasowanie odpowiedniej ilości przedmiotów do wylosowanej cyfry w ‘matching the number to quantity’ czy ‘sorting little objects’, ale i z tym zadaniem świetnie sobie poradziliśmy.

W utrwalaniu kształtów pomogły nam takie zajęcia plastyczne jak: wykonanie ‘a circle ice cream’, ‘designing a square robot’, ‘shape sticking activity’ i takie zabawy taneczne jak ‘musical triangles game’. Nawet w czasie typowo letniej przekąski dzieci eksplorowały kształt trójkąta krojąc i zjadając trójkątne kawałki arbuza.