Lipiec 2013

Lipiec to pierwszy wakacyjny miesiąc, dlatgo też dużo uwagi w tym miesiącu poświęciliśmy tematom związanym właśnie z wakacjami.

 Rozmawialiśmy o spędzaniu wakacji nad morzem – poznaliśmy elementy morskiego ktajobrazu (sand, waves, shells, sea, stones), morskie zwierzęta (dolphin, shark, turtle, whale, crab, starfish, seahorse, seagull) sporty wodne (swimming, surfing, windsurfing). Rozmawialiśmy też o odpowiednim na plaży stroju (swimming suit, hat, sandals, sunglasses), letnich łakociach (ice cream, fruit, juice) i bezpiecznym zachowaniu.

 Przykładnemu zachowaniu poświęcony był też piracki dzień, podczas którego w ślad pirata Jacka przypominaliśmy sobie wartość słów ‘dziękuję’ i ‘przepraszam’ i w przygotowanych własnoręcznie pirackich kapeluszach budowaliśmy piracki statek.

 W ramach wakacyjnych wojaży wybraliśmy się też w podróż po Polsce poznając największe miasta – Gdańsk, Warszawę, Kraków docierając aż do Zakopanego i Tatr – poznaliśmy specyfikę górskich wypraw i góralskiej kultury.

 Wiele uwagi w tym miesiącu poświęciliśmy też ekologii – uświadomiliśmy sobie, jak ważne dla przyrody jest rozsądne używanie papieru i wody oraz na jak wiele sposobów możemy wykorzystywać przedmioty z tworzywa sztucznego – kubeczki, miseczki, folie itp. Dzieci wykazałay się ogromną kreatywnością i inwencją!

 Mimo że lipiec to miesiąc wakacyjny, nasze przedszkolaki nie próżnowały! Nauczyliśmy się wielu nowych piosenek, rymowanel i gier. Przpomnieliśmy sobie alfabet, nazwy owoców i figur geometrycznych, pracowaliśmy też z tablicą multimedialną.