LIPIEC – SIERPIEŃ 2017

Lato z EU Kids, jak co roku, było pełne niezapomnianych wrażeń! W lipcu nasze przedszkolaki zostały zaproszone do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, aby wziąć udział w powitaniu księcia Williama i księżnej Kate. Ta wizyta na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

 

Przy słonecznej letniej pogodzie spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu, na zabawach i obserwacjach przyrody. Wiele radości w ciepłe dni sprawiała naszym przedszkolakom zjeżdżalnia wodna w przedszkolnym ogrodzie.

Jak każdego roku, w lipcu i sierpniu zajęcia prowadzone były według specjalnego wakacyjnego planu. W tym roku temat przewodni brzmiał: „Nasze ulubione bajki”.

Inspiracją dla zajęć były filmy animowane dla dzieci, m.in. „Trolle”, „Auta”, „Kraina lodu”, „Toy story”, „Mulan”, „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Przedszkolaki świetnie bawiły się, wykonując różnorodne zadania i bawiąc się wraz z bohaterami swoich ulubionych filmowych opowieści.

W lecie nie zabrakło też atrakcji związanych z wyjściem poza przedszkole. Dzieci bawiły się na sopockiej plaży, odwiedziły wystawę klocków LEGO w „Metropolii” w Gdańsku Wrzeszczu, a także lodziarnię w Sopocie, gdzie poczęstowały się pysznymi lodami.

Lipiec i sierpień obfitowały też w przyjęcia urodzinowe. Składaliśmy serdeczne życzenia i śpiewaliśmy „Happy birthday” dla Natalki, Stasia, Joachima, Elenki i Michała.