Listopad 2010

W tym miesiącu cała grupa skupiła się na poznawaniu słownictwa związanego z jesienią. Dzieci poznały słówka takie jak rain, sun, cloud, puddle czy raindrop. Każdemu słówku towarzyszy prace plastyczne, np. wyklejanie chmury z waty czy też wycinanie i malowanie wielkiego słońca. Ze względu na bardzo deszczową pogodę, ulubioną piosenką miesiąca została ‘Rain Rain Go Away’. Ponadto, dzieci powoli zaczęły powtarzać wszystkie piosenki, jakich do tej pory się nauczyły do przedstawienia świątecznego.
Maluchy w tym miesiącu skupiły się na poznawaniu różnych owoców. Każdy maluch dostał ‘fruit card’, na którą przyczepiał obrazek z nowo poznanym owocem, który miał być pokolorowany. Pod koniec miesiąca pracowaliśmy z mapą. Uczyliśmy się kontynentów i dopasowywaliśmy owoce do kontynentów, w których dany owoc rośnie.
Starszaki poznawały słownictwo związane z ubiorem. Razem z małpką Cheeky odgrywały ubieranie wylosowanego ubrania w ‘mime the clothes’, projektowały własne ubrania czy próbowały ubrać Cheeky’ego zgodnie z porą roku w ‘dress Cheeky for the season’. Wysłuchaliśmy również historyjki ‘It’s Cold’ oraz rozmawialiśmy i grupowaliśmy przedmioty wytwarzające ciepło i zimno. Projekt zakończyliśmy łączeniem ludowych strojów z różnych stron świata z ich miejscem pochodzenia.