Listopad 2017

Listopad w naszym przedszkolu był wypełniony ciekawymi zajęciami.
Nasze przedszkolaki zdobywają wiedzę i świetnie się bawią, np. poprzez wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów oraz oglądanie książeczek.

Miesiąc ten obfitował też w wydarzenia kulturalne. Podczas przedstawienia teatrzyku „Gargulec” pt. „Wybierz numer 112” przedszkolaki dowiedziały się, jak i kiedy używać numeru alarmowego.

Natomiast „bajkowy koncert” zorganizowany przez muzyków z grupy „PRO MUSICA” pozwolił przedszkolakom poznać 2 instrumenty muzyczne: gitarę elektryczną i saksofon. Nasi goście opowiedzieli dzieciom bajkę ilustrowaną utworami muzycznymi, urozmaiconą zabawami ruchowymi, w których dzieci z radością uczestniczyły.

Nasze przedszkolaki uwielbiają bawić się na dworze. Dlatego też jedną z największych atrakcji tego miesiąca stanowił pięknie odnowiony plac zabaw, wysypany mięciutkim piaskiem.

W listopadzie obchodziliśmy urodziny Oliwiera i Stefanii z grupy „Koalas”. Nasi listopadowi solenizanci otrzymali prezenty – Oliwier pociąg, a Stefcia księżniczkę do kolorowania. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały im „Happy birthday”.

Bardzo ważnym i pełnym niezapomnianych wrażeń wydarzeniem był przedszkolny „Dzień pluszowego misia”. W tym szczególnym dniu każde dziecko mogło przynieść do przedszkola ulubionego misia lub inną pluszową zabawkę. Śpiewaliśmy piosenki o misiach i bawiliśmy się w „misiowe” zabawy. Grupa „Koalas” z własnoręcznie wykonanymi lornetkami wybrała się na „Bear hunt” – wyprawę na poszukiwanie niedźwiedzia.