Listopad 2018 – Koalas & Crocodiles

Listopad obfitował w ciekawe wydarzenia kulturalne. Uczestniczyliśmy w koncercie PRO MUSICA pt. „Najpiękniejsze tańce polskie”, podczas którego nauczyliśmy się tańczyć krakowiaka, kujawiaka i poloneza.
Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „TAK” z przedstawieniem z elementami języka angielskiego pt. „O Pchle, co manier nie miała”. Wybraliśmy się też do Opery Leśnej, aby obejrzeć spektakl teatru „ATRYBUT” pt. „Daszeńka, czyli żywot szczeniaka”.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego miesiąca było Święto Niepodległości. Ponieważ w tym roku mija sto lat od odzyskania przez Polskę niepodległości, wszyscy przygotowaliśmy się do tego dnia szczególnie uroczyście. Przedszkolaki ubrały się w biało – czerwone stroje, wykonywały flagi, malowały godło Polski i odśpiewały hymn narodowy.

W listopadzie odwiedzili nas też naukowcy z laboratorium “Smartlab” i p. Agnieszka, prowadząca zajęcia z robotyki. Dzięki temu mieliśmy możliwość rozwijania naszych różnorodnych zainteresowań poprzez eksperymenty z użyciem wskaźników chemicznych oraz budowanie bramkarzy z klocków LEGO.

W tym miesiącu świętowaliśmy urodziny Leona z grupy “Crocodiles”, a także Stefci i Hani z grupy “Koalas”. Happy birthday!