Luty 2013

Miesiąc luty był podobnie mroźny i śnieżny jak styczeń, więc nasze przedszkolaki chętnie bawiły się w śniegu, zjeżdżały z górki i lepiły bałwany. Oprócz śniegowych atrakcji gościli u nas prawdziwi aktorzy wraz ze sztuką ‘Dwa pingwiny- Pink i Punk”.

Aktorzy zachęcali dzieci do brania udziału w sztuce, dlatego też, przedstawienie bardzo się dzieciom podobało i jeszcze długo wspominały historię dwóch pingwinów.

Natomiast 14 lutego świętowaliśmy Dzień Świętego Walentego. Było wiele atrakcji konkursów i oczywiście trochę historii skąd wywodzi się to święto. Bal karnawałowy, który odbył się w połowie lutego przeniósł dzieci w świat księżniczek, wróżek, piratów, kowbojów oraz wielu innych postaci z dziecięcych bajek.

 

Najmłodsze przedszkolaki Butterflies kontynuując naukę z My First English Adventure zapoznały się ze słownictwem związanym z My house: bedroom – bed, livng room – sofa, garage – car, garden – tree, school – children’re playing football, playground – swing. Nastepnie poznały różne rodzaje domów: tree house, birdhouse, castle oraz zwrot: who lives in that house?. W drugiej połowie miesiąca dzieci powtórzył znane Parts of the body oraz zapoznały się z nowymi słowami: head, legs, arms, kneese, toes, shoulders, mouth, feet, hands, fingers oraz towarzyszące im zwroty: touch your …, look at his head, where are your …?, how many … have you got?. 

 

Grupa Bees zapoznała się ze słownictwem związanym z uczuciami ( bored, cross, happy, sad, scared, dizzy, cold ). Przedszkolaki kolejno zadawały sobie pytania tj. Are you sad/happy/dizzy…? i zgadywały jak się w danej chwili czują. Poprzez liczne ćwiczenia i prace plastyczne związane z tematem utrwaliły i zapamiętały dane słownictwo. W kolejnym tygodniu nasza grupa przeniosła się do świata podwodnego i nauczyła się  następujących słówek: star fish, crab, fish, shell, octopus, seahorse, whale, shark. Natomiast w ostatnim tygodniu Bees przeniosły się do świata zabaw i zapoznały się z podanymi słówkami: kite, drum, ball, train, kite, doll …).

 

Ladybirds w lutym rozpoczęły zajęcia powtórką słownictwa – Winter vocabulary, w tym: sledding, skiing, ice-skating, snowboarding, jacket, boots, scarf, snowman, icicles. Dzieci ćwiczyły słownictwo związane ze zwierzętami: Arctic animals, Wild animals i Farm animals. Poznały również opowiadanie z serii English Adventure 1 „Finding Nemo”. Wykonaliśmy projekty takie jak: Penguins, Sharks, Snowmen, Melting Snowmen, Mice, Baloons, Black cats. Biedronki doskonaliły umiejętności wysławiania się pełnym zdaniem w języku angielskim oraz uczyły się liczenia, dzieliły wyrazy na głoski i sylaby.