Luty 2015

DSC00126 Przedszkolaki w nowy rok ruszyły z nową energią, ale też świadomością upływającego czasu, jako że poznaliśmy już jego tajniki, składniki i miary- dni, miesiące, pory roku. Nasz przedszkolny kalendarz, z którym zaczęliśmy pracę z początkiem Nowego 2015 Roku,  pomaga nam w utrwaleniu tych pojęć i kontrolowaniu mijających dni i zachodzących za oknem zmian.

 Obserwacje dotyczące zimy posłużyły jako inspiracja i motyw przewodni obchodów Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu. Z dumą, ale i odrobiną tremy, zaprezentowaliśmy licznie przybyłym w tym dniu do przedszkola Seniorom wierszyki i piosenki, których uczyliśmy się w styczniu: ‘Five Little Snowmen’,  ‘Chubby Little Snowman’, ‘It’s Winter time’, ‘Little Snowflake’, a także ‘Two Tall Daddies’, ‘Oh Grandma, Grandpa’, ‘Grandma’s glasses’. Dziadkowie nagrodzili nasz występ gromkimi brawami, poczym  podzielili się tym, co sami dla nas przygotowali – zamkniętym w fotografiach światem ich dzieciństwa i wspomnień. Reszta spotkania upłynęła pod znakiem wspólnych zabaw i pracy nad albumem zadedykowanym chwilom wspólnie spędzonym z dziadkami.

 CAM00503Styczeń to też karnawał! Taneczne szaleństwo nie ominęło i naszego przedszkola. W tygodniu poświęconym tej tematyce projektowaliśmy stroje i maski, poznawaliśmy tradycje rożnych krajów dotyczące obchodów karnawałowych oraz tańce królujące w tym czasie na parkietach świata- samba, cza-cza, tango…

 Po karnawałowym szaleństwie przyszedł czas na odrobinę wyciszenia się i skupienia, jako że kolejny tydzień był czasem obcowania ze sztuką i poszukiwania inspiracji do jej tworzenia i wreszcie – intensywnego twórczego wysiłku. Odnaleźliśmy zatem w sobie duszę artysty malarza, rzeźbiarza czy architekta; nasze przedszkole zamieniło się w artystyczną pracownię, a szatnia – w galerię sztuki eksponującą dzieła naszych małych – wielkich artystów. Cały tydzień zwieńczyła wyprawa ulicami Sopotu, w czasie której wypatrywaliśmy elementów sztuki na ulicach naszego miasta, które poddawaliśmy szczegółowej analizie i interpretacji. Wniosek z wycieczki: Sopot jest miastem sztuki! Od pomników w parkach, poprzez pięknie zdobione budynki, murale, kościelne witraże czy same galerie sztuki- wszędzie kryje się zaklęte w obiektach piękno, które nasze przedszkolaki nauczyły się dostrzegać i doceniać.