Luty 2016

kronik1

Luty to czas zabaw karnawałowych, więc i my wesoło bawiliśmy się na balu przebierańców. Tańczyliśmy przy muzyce, graliśmy w siatkówkę balonową i „Hello, Mr Crocodile.” Świąteczną atmosferę podkreślały pomysłowe, kolorowe stroje baśniowych postaci.

 

kronik2

Po karnawałowych tańcach nadszedł czas na Tłusty Czwartek.  Z przyjemnością i słodkim uśmiechem częstowaliśmy się pączkami. 

 

kronik3

W lutym odwiedził nas tata Alka, aby podzielić się z dziećmi swoim zawodem i pasją  – nurkowaniem.  Spotkanie było połączone z prezentacją sprzętu płetwonurka, który bardzo spodobał się przedszkolakom.

kronik4

Wspólnie wykonaliśmy kartki – serduszka dla przyjaciół i najbliższych, aby je wręczyć z okazji dnia św. Walentego.

 

kronik5

Poznajemy świat dookoła nas. Podczas długiego i ciekawego spaceru po Sopocie odwiedziliśmy kilka sklepów: spożywczy, aptekę, księgarnię i kwiaciarnię. Zrobiliśmy też zakupy!

 

 kronik6

 

 

Kolejne interesujące wydarzenie to wizyta pana Bartka z EDUFUN, od którego dowiedzieliśmy się wiele na temat zjawiska ciśnienia.

Podczas eksperymentów można też było sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość. 🙂 

 

 

 

 

 

kronik7

Pod koniec lutego  teatrzyk “Gargulec” wystawił dla nas sztukę pt. “Hamburgery atakują!”. Razem z jej bohaterami –Felkiem i Marchewką – poznawaliśmy zasady zdrowego żywienia.