Luty 2018

Luty przyniósł naszym przedszkolakom wiele atrakcji. Grupy „Dolphins” i „Koalas” wspaniale bawiły się na karnawałowym balu przebierańców, biorąc udział w tańcach, grach i zabawach specjalnie przygotowanych na tę wyjatkową okazję. Nie brakowało pomysłowych, kolorowych strojów.

Długo wyczekiwaną uroczystością był przedszkolny Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu przedszkolaki wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi – babciami i dziadkami, którzy mieli okazję usłyszeć, jak ich ukochane wnuczęta śpiewają piosenki i recytują wierszyki w języku angielskim. Dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i prezenty. Następnie goście wraz z wnukami dekorowali ciasteczka.

W dniu św. Walentego serdeczną atmosferę podkreślały czerwone stroje przedszkolaków oraz piękne dekoracje w kształcie serc. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zabawach o tematyce walentynkowej, śpiewały piosenki takie jak „Five little hearts” i „I made a Valentine for my love”, a także wykonywały walentynkowe serduszka i inne upominki do wręczenia bliskim i przyjaciołom.

W lutym nasze przedszkole odwiedził iluzjonista, który urządził dla dzieci pokaz magicznych sztuczek. Iluzjoniście mogli pomagać ochotnicy spośród przedszkolaków; pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Pod koniec lutego uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych SmartLab. Tym razem zajęcia dotyczyły pracy archeologa. Przedszkolaki miały możliwość przeobrazić się w naukowców, zobaczyć skamieliny i własnoręcznie poszukać skarbów!

W Dniu Kota uczyliśmy się, jak dbać o naszych czworonożnych przyjaciół. Dzieci przyszły do przedszkola w przebraniach kotów.
Był też specjalny „koci” podwieczorek!

Innym ciekawym dniem był Dzień Dinozaura, w którym wszystkie zajęcia, zabawy, a także przyniesione przez dzieci książeczki i zabawki nawiązywały tematycznie do prehistorycznych zwierząt.

\

W lutym odbyły się też przyjęcia urodzinowe Kajtka z grupy „Dolphins” oraz Julii z grupy „Koalas”. Happy birthday!