Maj 2015

Maj to przDSC01413ede wszystkim święto mam, a że nasze mamy kochamy najbardziej w świecie, to refleksji o niej i całej naszej rodzinie poświęciliśmy większość uwagi w tym miesiącu. Poznaliśmy słownictwo i zwroty związane z rodziną oraz opisem jej członków, w tym szczególności- naszych mam. Nauczyliśmy się również piosenek na ich cześć: ‘Something special for Mother’s Day’, ‘M-O-M-M-Y’, ‘Mommy, she loves me’ oraz ‘Mommy Darling, Daddy darling’. Wreszcie przygotowaliśmy własnoręcznie i ozdobiliśmy piękne ramki z naszymi zdjęciami, które ofiarowaliśmy mamom w prezencie.

 

Nie zapomnieliśmy przy tym, że maj to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą także bibliotekarze. Dlatego też w tygodniu poświęconym książkom omówiliśmy proces ich powstawania, ich rodzaje, nasze ulubione książki i wreszcie miejsca, w których możemy się w nie zaopatrzyć – biblioteki i księgarnie. Ukoronowaniem tego tygodnia była piesza wycieczka do biblioteki miejskiej, gdzie panie bibliotekarki nie tylko pokazały nam, jak korzystać ze zgromadzonych tam zasobów, ale również przygotowały dla nas moc dodatkowych atrakcji – teatrzyk, quiz o bohaterach naszych ulubionych bajek i baśni oraz zabawy w specjalnie dla przedszkolaków przygotowanym kąciku.

 

Celem kolejnej wyprawy w tym miesiącu była Sopocka Opera Leśna, gdzie uczestniczyliśmy w spektaklu ‘Szewczyk Niteczka’ – historia rezolutnego chłopca realizującego swe marzenie barwnie przedstawiona różnorodnymi formami teatralnymi pochłonęła nas , wzruszyła i rozbawiła.

 

W maju nasze myśli wybiegły tez już ku zbliżającemu się nieubłaganie końcowi roku i związanym z tym pożegnaniem naszych najstarszych kolegów i koleżanek. AbyDSC01367 młodsze dzieci mogły dodać starszym kolegom otuchy, a same starszaki pożegnać się i podziękować za wspólnie spędzony czas razem uczyliśmy się piosenek i wierszyków, które im w tym pomogą: ‘Goodbye song’, ‘I know’, ‘I’ve been going to the preschool’, ‘The future’s looping good to me’.