Maj 2017

Kolejny wiosenny miesiąc – maj – obfitował w ciekawe wydarzenia.
Na początku miesiąca odwiedziły nas zwierzątka z farmy – owieczka, koza, świnka i dwa pieski. Przedszkolaki dowiedziały się ciekawostek na temat tych zwierząt i mogły się z nimi zaprzyjaźnić.

W maju obchodziliśmy też urodziny dwóch chłopców z grupy „Crocodiles”: Alka i Ignasia. Obaj solenizanci skończyli pięć lat, zdmuchnęli świeczki na tortach i otrzymali od kolegów specjalnie wykonane kartki urodzinowe.

W połowie maja odwiedziliśmy Operę Leśną w Sopocie, aby obejrzeć bardzo zabawne przedstawienie pt. „3x królewna, 3 x smok”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły losy smoka i trzech różnych królewien. Po skończonym przedstawieniu zrobiliśmy sobie zdjęcie na scenie.

Ważną okazją do świętowania był dla naszego przedszkola Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprosiły rodziców na występ, podczas którego grupy Crocodiles” i „Koalas” wykonały piosenki w języku polskim i angielskim, a następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Po występie w  świątecznie przystrojonym przedszkolnym ogrodzie odbyła się galeria portretów rodziców wykonanych przez dzieci. Rodzice rozpoznawali swoje wizerunki i podziwiali talent młodych artystów.

Pod koniec maja, tuż przed Dniem Dziecka, nareszcie nadszedł długo oczekiwany dzień, w którym wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Kniewa w okolicy Wejherowa, gdzie znajduje się strusia farma. W gospodarstwie mieszkają strusie afrykańskie i emu, a także wiele innych zwierząt: konie, osiołki, kozy, lamy i króliki.
Przedszkolaki zwiedziły farmę z przewodnikiem i własnoręcznie wykonały ciasteczka – przysmaki dla zwierząt, którymi następnie mogły je nakarmić. Atrakcje strusiej farmy obejmowały również przejażdżkę bryczką konną i zabawę na dużym placu zabaw.
Wróciliśmy do przedszkola pełni niezapomnianych wrażeń.