Marzec 2017

Nasi mali Naukowcy marzec rozpoczęli kolorowymi eksperymentami. 2 marca Koalas i Crocodiles razem z ekipą Smart Lab poznawali właściwości kwasów i zasad tworząc przy tym chemiczne światła drogowe. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały zmiany zachodzące w ich probówkach i z ogromną precyzją tworzyły swoje mikstury. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

3 marca grupa Crocodiles wybrała się do Sopockiego Multikina, by wziąć udział w akcji „Moja pierwsza wizyta w kinie”. Chociaż niektóre z dzieci swoją pierwszą wizytę miały za sobą, wszystkie po raz pierwszy miały okazję zobaczyć kino ‘od kuchni’. Crocodiles zwiedziły pomieszczenia dostępne tylko dla personelu oraz zobaczyły sprzęt odpowiedzialny za projekcje filmów. Po krótkiej wycieczce zajadając popcorn obejrzały stare polskie bajki, takie jak Reksio czy Przygody Baltazara Gąbki. Wycieczkę uświetniło pasowanie na KINOMANA!

8 marca chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek własnoręcznie wykonane bransoletki.

Wszystkiego Najlepszego Kobietki!

 Pierwsza wyprawa Koalas i Crocodiles do Opery Leśnej odbyła się 15 marca. Przedszkolaki dzielnie pokonały trasę z przedszkola do Opery by obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Rock-and rollowy Kot w butach”. Pełni charyzmy aktorzy i wesoła muzyka roztańczyła nasze przedszkolaki, co wynagrodziło im trud pieszej wycieczki. Nie pozostaje nic innego, jak planować kolejną wyprawę 🙂

W Dzień Świętego Patryka mały zielony Skrzat przygotował dla przedszkolaków niespodziankę – pochował na terenie przedszkola monety z alfabetem. Zadaniem przedszkolaków było znalezienie wszystkich i uzupełnienie planszy. Po pełnym emocji poszukiwaniu monet wszyscy ze smakiem zajadali się przysmakiem pozostawionym w nagrodę.

 Nie była to jedyna atrakcja tego dnia, dzieci ubrane tego dnia na zielono poznały tradycje związane z tym świętem, dostały przynoszące szczęście czterolistne koniczynki
oraz
tworzyły zielone owocowe szaszłyki. 

W marcu gościliśmy również teatr Narwal, którego jeden z aktorów przeprowadził warsztaty teatralna w trakcie których przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się aktor oraz co oprócz niego można zobaczyć na scenie.

Naszymi kolejnymi gośćmi byli muzycy, którzy przybliżyli nam świat muzyki klasycznej. Swój koncert na altówce i waltorni urozmaicili zabawami ruchowymi i krótką lekcją o instrumentach muzycznych. Na koniec chętne osoby mogły spróbować swoich sił (a raczej siły swoich płuc) próbując zagrać na waltorni.

 

Dwójką chłopców urodzonych w marcu są: Henio, który skończył 5 lat, oraz Luka – nasz świeżo upieczony czterolatek. Obaj chłopcy otrzymali urodzinowe kartki z odbitymi paluszkami kolegów i koleżanek.