Marzec 2018 Hippos & Crocodiles

6 marca dzieci z grupy Crocodiles and Hippos obchodziły Dzień Olimpijczyka. Dzieci poznały genezę Igrzysk Olimpijskich oraz ich symbole. Dzień obfitował w konkurencje sportowe oraz zajęcia ruchowe. Wykonaliśmy również flagi olimpijskie i poszerzyliśmy słownictwo angielskie związane ze sportem.

9 marca obchodziliśmy szóste urodziny Henia z grupy „Crocodiles”. Nasz jubilat otrzymał piękne życzenia od swoich kolegów i koleżanek oraz drobny upominek, a następnie poczęstował ich przepysznym tortem.

13 marca odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci, podczas, których uczyliśmy się piec chleb! Przedszkolaki zapoznały się również z produkcją masła i sera. Następnie odbyła się degustacja własnoręcznie przygotowanych smakołyków. Świeżo upieczone bochenki chleba można było zabrać do domu. Podczas gdy chleb się piekł, pan prowadzący warsztaty umilał czas oczekiwania śpiewem i grą na gitarze.

Dzieci rozpoczęły fantastyczną przygodę i rozpoczęły podróż do świata nauki. Pan Tomek ze SmartLab przyniósł ze sobą trochę ‚magicznej mgiełki’. Eksperymentując, przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o suchym lodzie oraz mogły przetestować wiele jego właściwości. Największą niespodzianką dla przedszkolaków były bańki wypełnione mgiełką! Czekamy na kolejne naukowe spotkania!

24 marca urządziliśmy przyjęcie pożegnalne dla Patryka z grupy “Hippos”, który kończy nasze przedszkole. Patryk otrzymał pamiątkowe upominki i kartkę z życzeniami: “Good luck!” Pożegnał się z kolegami i koleżankami, a przedszkolaki z grup “Hippos” i “Crocodiles” zaśpiewały mu “Goodbye, goodbye, my friend”. Następnie odbył się słodki poczęstunek – Patryk przyniósł dla kolegów i koleżanek pyszne czekoladowe babeczki. Będziemy tęsknić za Patrykiem, ale mamy nadzieję, że w przyszłości będzie nas odwiedzał.