Marzec 2018

W tym roku wielkanocny nastrój zawitał u nas dość wcześnie. 13 marca przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Krzysztofa Jaworskiego, który pokazał im jak zrobić chlebek, masło oraz ser. Dzieci same przygotowały ciasto oraz ozdobiły chleb, który po wypieczeniu przedszkolaki zabrały do domu. Prowadzący przygotował dla dzieci muzyczną i kulinarną niespodziankę – po wesołym śpiewaniu dzieci skosztowały przepysznej drożdżówki z masłem, które same ubiły. Oby więcej takich kulinarnych przygód!

16 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na zielono, a w przedszkolu można było usłyszeć wiele piosenek o Irlandzkim Skrzacie. Ten właśnie Skrzat poprosił przedszkolaki o pomoc w odnalezieniu zaginionych monet! Po wykonaniu misji dzieci zajadały się monetami, które okazały się czekoladowe!! Mamy nadzieję, że symboliczna koniczynka przyniosła przedszkolakom szczęście.

Ostatnia już wizyta Smart Lab w naszym przedszkolu odbyła się 22 marca. Pan Tomek przywiózł ze sobą magiczną mgiełkę, której właściwości nas mali naukowcy mogli zbadać. Po stworzeniu swojej własnej mgiełki dzieci mogły chwilę pobawić się ‘magiczną bańką’. Ponieważ była to ostatnia wizyta w tym roku szkolny z niecierpliwością czekamy na eksperymenty w kolejnym semestrze.

30 kwietnia, czyli w Wielki Piątek przedszkolaki poznały brytyjskie tradycje Wielkanocne. Tego dnia wzięły udział w Easter Egg Hunt oraz Easter Egg Roll. Według polskiej tradycji przed samymi Świętami ozdobiły również pisanki, które zabrały ze sobą do domu.

W tym miesiącu swoje trzecie urodziny świętowała Madzia z grupy Dolphins. Happy Birthday Madzia!