Październik 2010

W październiku przedszkolaki obserwowały piękną, choć chłodną w tym roku jesień. Podczas licznych spacerów do pobliskiego lasu nazbieraliśmy liście, szyszki i kasztany, którymi udekorowaliśmy naszą salę. Wykorzystaliśmy je również do takich zajęć jak ‘leaf printing’ czy ‘making chestnut people’.

Starszaki kontynuują zabawę z angielskim wraz z małpką Cheeky – poznawały m.in. duże i małe części ciała dzięki historyjce ‘Going to the Funfair’ oraz podsumowały liczne zabawy pomagające identyfikować poszczególne części pracą ‘making self-portrait’. Mówiliśmy również o naszych rodzinach oraz uczyliśmy się jak nazywają się poszczególni jej członkowie podczas uwielbianej historyjki ‘Baby is Sad’. Wykonaliśmy nasz grupowy ‘family paper chain’ oraz plakat ‘What makes us feel happy/sad’ (nasze przedszkole znalazło się po jego zdecydowanie szczęściogennej stronie).

Maluchy poznawały słownictwo związane ze zwierzętami, bawiły się w odgadywanie po części zasłoniętego zwierzaka (spot through the hole) albo odgadywały dźwięki zwierząt (animal sounds). Nauce towarzyszyły piosenki ‘Baa baa black sheep’, ‘Incy wincy spider’ albo ‘Who’s afraid of big black spider?’. Rozmawialiśmy o częściach ciała i uczyliśmy się piosenki ‘Head, shoulders, knees and toes’. Ponadto, rozmawialiśmy o jesieni, z czym wiązało się wprowadzenie słownictwa jesiennego i nauka piosenki ‘Rain, rain go away’.

Końcowi miesiąca towarzyszyły gry i zabawy związane z Halloween: dzieci malowały ‘black bats’, wyplatały ‘scary spiders’ czy wyklejały i wycinały ‘orange pumpkins’ (zarówno te papierowe jak i prawdziwe). Świętowaniu towarzyszył bal przebierańców i specjalny pokaz anglojęzycznego halloweenowego klasyka ‘Pooh’s Heffalump Halloween Movie’.