Październik 2014

<Digimax S500 / Kenox S500 / Digimax Cyber 530>Październik zaskoczył nas wszystkich mnóstwem atrakcji – wybraliśmy się na pierwsze w tym roku przedstawienie teatralne do Opery Leśnej na spektakl ‘Witaminowa przygoda’. Temat warzyw i owoców towarzyszył nam również podczas zajęć w przedszkolu – wybraliśmy się na stragan, kupiliśmy warzywa i własnoręcznie przygotowaliśmy kiszoną kapustę i ogórki, a także pyszną jarzynową sałatkę. Wielu wrażeń dostarczyła nam również wizyta w  remizie strażackiej – panowie strażacy pokazali nam swoje miejsce pracy, narzędzia oraz techniki, jakimi się posługują niosąc pomoc innym i przede wszystkim – wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem! Korzystając z pięknej jesiennej aury chodziliśmy na długie spacery poznając nowe zakątki naszego miasta, obserwując jesienną przyrodę w parkach i lasach, zbierając dary jesieni i karmiąc ptaki pływające w stawach.

 Butterflies

 <Digimax S500 / Kenox S500 / Digimax Cyber 530>Grupa Butterflies w październiku rozpoczęła prawdziwą przygodę z językiem angielskim. Nie tylko powtarzaliśmy proste wyrażenia związane z codziennymi czynnościami w naszym przedszkolu, ale  poznaliśmy też nowe słówka i samych siebie. Wiemy jak po angielsku nazwać nos, usta i oczy. Co więcej, poznaliśmy nowe nazwy warzyw i owoców i wspólnie ze wszystkimi dziećmi pomagaliśmy w robieniu sałatki warzywnej i kiszonych ogórków. Korzystając z pięknej, jesiennej pogody odwiedziliśmy kilka interesujących miejsc, m.in. poszliśmy nad staw aby pokarmić kaczki. Umiemy  świetnie reagować na piosenki oraz je pokazywać: „If you’re happy, clap your hands”,  „ Five Litte monkeys”. Pod koniec października mieliśmy okazję uczestniczyć w Halloweenowym balu oraz poznawać nazwy symboli tego dnia: pumpkin, ghost, owl, monster. Potrafimy też pokazywać i wydawać dźwięki rozmaitych zjaw i duchów.

cam00090Grupa Bees wspaniale bawiła się i pilnie uczyła w październiku. Poznaliśmy nazwy wielu owoców i warzyw, mówiliśmy o potrzebie zdrowego odżywiania się i jakie potrawy są zdrowe dla naszych zębów. Sporządziliśmy wspólnie plakat pod tytułem „Eat Healthy Food”. Razem poszliśmy po zakupy do warzywniaka, ukisiliśmy kapustę i ogórki, przyrządziliśmy sałatkę warzywną. Poznawaliśmy nowe smaki i zapachy wąchając i smakując surowe i gotowane warzywa, nazywając je i opisując kto co lubi i do czego można ich użyć. Karmiliśmy kaczki nad stawem, jednocześnie śpiewając „Five Little Ducks”. Na Halloween uczestniczyliśmy w zawrotnej ilości atrakcji na balu: robiliśmy wywar czarownicy, przechodziliśmy przez pajęczynę i śpiewaliśmy związane z tematem piosenki („Three little pumpkins on Halloween”, „Witch and a pumpkin”).

Grupa Ladybirds w październiku na poważnie rozpoczęła przygodę z literkami – założyliśmy nasze osobiste pierwsze słowniczki, w których już pojawiły się słowo rozpoczynające się owo poznanymi literkami – o, p, b. Poza tym poznaliśmy nazwy warzyw i owoców oraz słownictwo związane z ich przetwarzaniem (to peel, to cook,  to boil, to cut, to mix, to grate, to add, to taste ). Korzystając z pięknej jesiennej aury uczyliśmy się opisywać po angielsku doznania związane ze spacerami po parku (to feed birds, to read, to run, to walk, to pick up leaves, a peacok, a hedgehog, a duck, a megpie, a swan). Wreszcie w duchu Halloweenowych strachów poznawaliśmy budowę naszego ciała – poznaliśmy nazwy jego poszczególnych części w języku angielskim i polskim. W tym roku poznajemy nie tylko mówioną formę nowo poznawanych słów, ale również jej zapis.