Październik 2016

W październiku do naszego przedszkola zawitała jesień. Podczas różnych zajęć Koalas i Crocodiles odkrywały skarby, które przyniosła nam obecna pora roku. Nasi mali artyści tworzyli piękne jesienne prace, które rodzice mogli podziwiać na wystawie w szatni.

01

02

03

04 

4 Października wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki w Sopocie na przedstawienie Pt. „The cat in the hat” przygotowane przez Panie Bibliotekarki. Sam spacer do biblioteki dostarczył wielu emocji, szczególnie dlatego, że mijaliśmy dworzec kolejowy, gdzie akurat przyjechało Pendolino. Nasze przedszkolaki były zachwycone! Przedstawienie i zabawy w bibliotece również podbiły serca naszych dzieci, dlatego mamy nadzieję, że będziemy mogli tam wrócić.

05 06 07

 Koalas i Crocodiles już wiedzą, że jesień przynosi nam wiele skarbów, między innymi są to owoce i warzywa. Po przedszkolnych zajęciach dzieci na pewno wiedzą o nich dużo więcej!

 09 08 11 10

 Aby zachęcić dzieci do jedzenia warzyw, w naszym przedszkolu odbył się Dzień Marchewki! Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na pomarańczowo! Dzieci posłuchały kilku ciekawostek na temat marchewki, a następnie próbowały kilku smakołyków, które można przygotować z tego warzywa. Następnie zaśpiewaliśmy marchewkową piosenkę i próbowaliśmy znaleźć ukryte w sali zabawkowe warzywo. Na sam koniec, przedszkolaki razem z Panią Paulą przygotowały marchewkowo – jabłkowy sok! 

15 12 13 14

 W Październiku świętowaliśmy 4-te urodziny Helenki, która jest największą fanką „Krainy lodu”, dlatego zajadaliśmy się tortem Elsy i Olafa. Happy Birthday Helena! 

16 17 18

Pod koniec miesiąca w końcu przyszedł dzień, na który przedszkolaki z EU Kids czekały najbardziej. Halloween! Koalas i Crocodiles przebrane w fantastyczne stroje przyszły do przedszkola z uśmiechami na buzaich. Każdy miał okazję opowiedzieć o swoim przebraniu, a następnie śpiewaliśmy Halloween-owe piosenki, które ćwiczyliśmy przez cały tydzień. Po południu przyszedł czas na wiele straszno- śmiesznych gier i zabaw, a podczas Fruit Time-u każdy mógł skosztować bananowych duchów oraz mandarynkowych dyń! Nie możemy doczekać się kolejnego Halloween!

21 22 19 20