Lato w EU Kids

 

Wakacje to długo wyczekiwany okres, w którym możemy poświęcić się swobodnemu realizowaniu naszych pasji i eksplorowaniu otoczenia w sposób, na który nie zawsze znajdujemy czas. Nie inaczej będzie tego lata w EU Kids!

Wyposażeni w stosowne oprzyrządowanie wyruszymy wspólnie w badawczą misję, która pozwoli nam poznać i zrozumieć właściwości otaczających nas zjawisk przyrodniczych i praw nimi rządzących.

 

 

Fascynujące odkrywanie tajemnic czterech żywiołów

 

W cztery kolejne tygodnie zmierzymy się z czterema żywiołami – wodą, ogniem, ziemią i wiatrem, a z każdej z tych konfrontacji wyjdziemy bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.

wodaWoda – pełne zanurzenie 

Wyprawę rozpoczniemy pełnym zanurzeniem, a więc –  Woda. Poznamy magię zmieniających się stanów skupienia: poeksperymentujemy  z różnego rodzaju cieczami, poznamy zastosowanie pary wodnej oraz właściwości lodu. Przemierzymy też glob ziemski przyglądając się różnym zbiornikom wodnym – oceanom, morzom, jeziorom, rzekom. Poznamy sposób w jaki woda krąży między nimi i w jaki do nich trafia – zbadamy tajemnicę chmur, deszczu, burz i tęczy.

ziemiaZiemia – ukryte bogactwo

W kolejnym tygodniu wyjdziemy na suchy ląd i tam będziemy kontynuować naukowe przygody eksplorując samą Ziemię. Zajrzymy do jej pełnego wrzącej lawy wnętrza i poznamy potęgę drzemiącej tam siły, jak również bogactwa kryjącego się pod powierzchną ziemi – węgiel, bursztyn, diamenty… Oby nie dopadła nas gorączka złota! Spojrzymy też na naszą planetę z perspektywy kosmosu próbując wyobrazić sobie świat bez grawitacji i wreszcie przyjrzymy się jej powierzchni – zwrócimy uwagę na kruche i wrażliwe na zanieczyszczenia piękno Matki Natury, o którą nauczymy się dbać.

ogienOgień

W upalne wakacyjne dni nie trudno będzie wczuć się w atmosferę trzeciego tygodnia, w którym będziemy igrać z ogniem! Dobrze wiemy, jak potężny to żywioł, dlatego zaczniemy od uświadomienia sobie związanych z nim zagrożeń i obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Wzorować będziemy się na strażakach, którzy o ogniu i niebezpieczeństwach z nich związanych wiedzą wszystko.

Znając zasady obcowania z ogniem będziemy mogli bliżej mu się przyjrzeć, zbadać jego właściwości i ich zastosowania. Sprawdzimy zatem, jak smacznie spożytkować wydzielanie przez ogień ciepło i jak ewoluowało wykorzystywanie światła, którego pierwszym źródłem były przecież ogniska i świeczki.

wiatrWiatr – tornado w butelce

Po gorących doznaniach tygodnia trzeciego przyda się odpoczynek przy orzeźwiającym powiewie chłodnej morskiej bryzy. Odprężająca atmosfera nie osłabi jednak naszej czujności na przyrodnicze niuanse. Poznamy więc rodzaje wiatru – od zefirku po huragany i trąby powietrzne. Dowiemy się też, jak człowiekowi udaje się czerpać z właściwości wiatru i korzystać z jego siły – od maszyn lotniczych, przez wiatraki po suszarki – nic nie umknie naszej uwadze!

 

Te i wiele innych atrakcji czeka na Twoje dziecko, jeśli weźmie udział w odkrywaniu tajemnic świata z EU Kids. Serdecznie zapraszamy!