Sierpień 2010

W sierpniu wciąż powtarzaliśmy materiał z poprzednich miesięcy, tym razem były to ‘body and face parts’, ‘ farm animals’, a także słownictwo związane z naszymi ulubionymi bajkami takimi jak: ‘Goldilocks’, ‘ The three Little Pigs’, ‘Little Red Riding Hood’.

Utrwalając ‘body parts’ układaliśmy najróżniejsze puzzle składające się z części ciała ludzi czy zwierząt, tworzyliśmy ‘scary monsters’ z ogromnymi zębami i wieloma kończynami. Następnie dzieci wcieliły się w zwierzęta wiejskie za pomocą wykonanych własnoręcznie masek, wydawały odgłosy, odgrywały scenki i szukały zwierzaków, które pochowały się po całej sali.

Utrwalanie słownictwa z bajek to sama przyjemność, nie tylko dla dzieci. Znów mogliśmy się przenieść do bajkowej krainy gdzie główną rolę odrywają zwierzęta i inne magiczne stworzenia. Dzieci słuchały bajek, rysowały swoich ulubionych bohaterów, wcielały się w ich role, a nawet układały ‘sequencing cards’ w odpowiedniej kolejności znając już swoje ulubione bajki na pamięć.

Dopóki pogoda dopisywała spędzaliśmy dużo czasu w ogrodzie na zabawach w naszym ‘water tray’, w piaskownicy i na zjeżdżalni. Dzieci rozwijały swoją kreatywność wcielając się wciąż w nowe role, nowo wymyślonych postaci, takich jak syrenki, księżniczki i ich rycerze czy członków rodziny. Pod koniec miesiąca zabrakło słońca, więc spędzaliśmy więcej czasu na zabawach plastycznych, z których najlepszymi okazały się ‘finger painting’ kiedy dzieci mogły dotykać farbek rękoma, a także eksperymenty z płynnym ‘gloopem’. Z końcem wakacji pojawiły się nowe przedszkolaki i zawiązały nowe przyjaźnie.