Sierpień 2014

dsc_0056-1W sierpniu nasza machina czasu po raz kolejny zabrała nas w szalona podróż w czasie i przestrzeni. Przypomnieliśmy sobie zatem jak w mrocznych jaskiniach radzili sobie nasi praprzodkowie – próbowaliśmy zjednać sobie otaczającą nas dziką przyrodę, polowaliśmy na zwierzynę, a z pozyskanych z otoczenia materiałów szyliśmy ubrania.

Znów mieliśmy okazję poczuć atmosferę słonecznej Grecji, przechadzać się leniwie pomiędzy kolumnami, które sami wznieśliśmy, smakować śródziemnomorskich przysmaków i wcielać w różnorodne postaci zgodnie z tradycją greckiego teatru.

W średniowieczu czekało na nas sporo pracy – wznoszenie zamku bez pomocy współczesnej, zaawansowanej techniki, wymagało mnóstwo wysiłku, a przede wszystkim współpracy i świetnej organizacji!

Kolejnym przystankiem był Dziki Zachód, z którego ledwo uszliśmy z życiem – próby pojednania kowbojów z Indianami i odnalezienia się w rzeczywistości 20140731_110425nieustannie świszczących nad głowami kul i strzał było nie lada wyzwaniem!

I wreszcie wyprawa w kosmos, która pozwoliła nam odetchnąć po trudach wcześniejszych wojaży. Był to tydzień swobodnego dryfowania w przestrzeni kosmicznej –  poznaliśmy zjawisko grawitacji i stanu nieważkości oraz ich wpływu na nasze funkcjonowanie. Potrafimy również nie tylko wymienić planety Układu Słonecznego, ale także podać ich najbardziej charakterystyczne cechy. Gwiazdy też nie mają już przed nami tajemnic – wiemy jak powstają, jak kończą swój żywot i jakie konstelacje tworzą.

Wreszcie nadszedł koniec wakacji i czas pożegnania z najstarszymi kolegami i koleżankami, którzy opuszczają już nasze przedszkole, by wyruszyć w świat szkolnych wyzwań, a także z tym, którzy dołączyli do nas w okresie wakacyjnym, a z którymi bardzo zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Mamy nadzieję, że będą często nas odwiedzać!