Styczeń 2015

Styczeń to radosna celebracja zimy- zjeCAM00436żdżanie na jabłuszkach, bitwy na śnieżki, lepienie bałwanków i innych śnieżnych stworów – niskie temperatury w żaden sposób nie ostudziły naszego zapału do zabaw na świeżym powietrzu.

Zima inspirowała nas również podczas zabaw w przedszkolu- pingwinki, śnieżne girlandy, śnieżynki, bałwanki, które stworzyły w naszym przedszkolu klimat lodowej krainy.

Na cześć zimy recyt20150202_132437owaliśmy poznawane wierszyki (5 Little Snowman, Hungry Little Rabbit) i nuciliśmy piosenki (On a Winter day, It’s cold, it’s windy),które potem z dumą zaprezentowaliśmy naszym dziadkom w dniu ich święta.

Obchody Dnia Babci i Dziadka były w tym roku wyjątkowe-  to nasi goście przygotowali coś szczególnego dla swoich wnuków: podzielili się z nimi wspomnieniami z własnego dzieciństwa zaklętymi w starych fotografiach i rodzinnych pamiątkach. Po wspólnych zabawach wnuczęta wraz z dziadkami wykonywali swój własny rodzinny album.

Najbardziej jednak wyczekiwanym wydarzeniem była zabawa karnawałowa. W rytm Disco Walizeczki tłum księżniczek, super bohaterów, kowbojów, kotków, rycerzy szalał na przedszkolnym parkiecie i wspaniale bawił się uczestnicząc w zabawach i konkurencjach. A po zabawach – regenerowaliśmy siły przy wspaniałej uczcie.

W styczniu uczestniczyliśmy też w warsztacie na temat bursztynu- poznaliśmy jego pochodzenie i właściwości i rodzaje.