Styczeń 2018

“Bal srebrnego pantofelka”

8 stycznia odbył się koncert grupy „Pro Musica” pod tytułem: „Bal srebrnego pantofelka”. Opowiadał on historię pięknej księżniczki, dzielnego oficera i smoka. Dzieci poznały instrumenty takie, jak: klarnet i fagot.

12 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Smerfne Przygody” wystawione przez teatrzyk „Blaszany Bębenek”. Mali widzowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygodach niebieskich bohaterów, pomagając obudzić Śpiocha i uwolnić Ważniaka z zamku Gargamela, mogli też zatańczyć przy akompaniamencie wesołych piosenek.

26 stycznia odbyły się warsztaty SmartLab. Tematem dzisiejszego spotkania było powietrze i cieśnienie. Dzieci nadmuchiwały balony w kształcie cukierków nazywane fachowo torbami Bernoulliego.

W styczniu spadł także długo oczekiwany śnieg. Dzieci starały się wykorzystać jego obecność do świetnej zabawy. Zjeżdżały na jabłuszkach i lepiły bałwana. Nie zabrakło także rzucania się śnieżkami.

30 stycznia obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały wiersze i piosenki, które powiedziały i zaśpiewały w obecności babci i dziadków. Następnie wspólnie bawiliśmy się w kole i dekorowaliśmy ciastka. Na każdego czekał słodki poczęstunek.

  

4 stycznia obchodziliśmy urodziny Marysi. Solenizantka dostała skromny podarunek od dzieci i wysłuchała śpiewanych dla niej piosenek „Sto lat” i „Happy Birthday”. Potem odbył się poczęstunek. Marysia skończyła 4 lata.

15 stycznia obchodziliśmy urodziny Aleksandra. Po złożeniu życzeń i odśpiewaniu ”Sto lat” koledzy wręczyli chłopcu prezent. Następnie udaliśmy się na wspólny poczęstunek gdzie Aleksander zdmuchnął ze swojego urodzinowego tortu świeczkę. Ma on już 5 lat.