Wrzesień 2011

Wrzesień przyniósł ze sobą powroty starszaków oraz przyjęcie maluchów do przedszkola. Po zmianach, które zaszły w przedszkolu podczas nieobecności dzieci zarówno te młodsze jak i te starsze rozglądały się zaciekawione w poszukiwaniu najciekawszych kącików i zabawek. Maluszki, po pierwszych rozterkach związanych z rozstaniami z ukochanymi rodzicami, zapoznały się z nowym otoczeniem i powoli przyzwyczaiły do zasad panujących w przedszkolu. Z biegiem czasu przedszkolaki zapoznały się z planem dnia i zawierały nowe przyjaźnie. Przy sprzyjającej pogodzie panującej prawie przez cały wrzesień dzieci miały szansę na zabawy w ogrodzie jak i spacery w pobliskim lesie. Ponadto, dzieci odbyły pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z gimnastyki i rytmiki oraz zajęcia z logopedą.

Podczas zajęć dydaktycznych maluchy zapoznały się z piosenkami śpiewanymi przez starszaki, były to między innymi: “If you”re happy and you know it..”, “Baa, baa black sheep”, “Five little monkeys”, “Twinkle, Twinkle” oraz ulubiona piosenka dzieci “Open, shut them”.

Maluchy zapoznały się z nazwami kolorów w języku angielskim przy poleceniach “Point to something green/blue/pink..” jak i rymowance “I spy..”. Zapoznały się również z naszą pacynką – Cheeky Monkey, z którą będą miały okazję pracować przez cały rok. Co więcej, maluchy nauczyły się nazw zabawek w języku angielskim, takich jak “doll”, “teddy bear”, “ball”, oraz “puzzle”. Codziennie wykonywały również wiele projektów plastycznych zapoznając się z różnymi fakturami i przyborami szkolnymi.

Nasze starszaki wykonywały wiele prac manualnych doskonalających ich umiejętności. Dzieci wycinały, rysowały, kleiły, robiły kolaże i nawlekały świetnie się przy tym bawiąc. Na początku przypomniały sobie słownictwo wakacyjne: beach, sea, jellyfish, sand, butterfly, sun. W trakcie naszych lekcji przypominały sobie następujące komendy: “Find”, “Point to..”, “What”s missing”, “Go to..”, “Touch” or “Mime”. W kolejnych tygodniach zapoznawały się z państwami Unii Europejskiej, nauczyły się rozróżniać kontury i nazywać flagi następujących krajów: Great Britain, Germany, France, Poland, Spain, Greece. Poza tym utrwaliły słownictwo związane ze zwierzętami ( cow, horse, cat, dog, sheep). Podczas naszych zajęć przypominaliśmy sobie alfabet i liczyliśmy.

Dzięki zorganizowanej przez firmę PIANO zabawie integrującej, dzieci miały okazję wspólnie skakać, śpiewać, tańczyć i bawić się w rytmie dziecięcych przebojów. Co więcej, robione przez Pana Fotografa zdjęcia w pięknych strojach będą dla wszystkich wspaniałą pamiątką. Pod koniec września odbyło się spotkanie organizacyjne, na które zaproszeni byli zarówno rodzice jak i ich pociechy. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy cieszyli się zabawami w ogrodzie. Początkowo dzieci zajmowały się klejeniem i formowaniem ciastek z kolorowej masy solnej oraz budowaniem ludzików z kasztanów i innych darów jesieni. Następnie, Pan Bartek – prowadzący zajęcia gimnastyczne zorganizował zawody dzieci i rodziców. Ostatnim punktem spotkania był pokaz tańca, na którym dzieci bawiły się do upadłego.