Wrzesień 2012

Po ciepłych i słonecznych wakacjach przyszła pora na wrzesień i tym samym na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Nasze przedszkolaki powróciły do nas z nowymi doświadczeniami i wrażeniam. Podczas zajęć dzieliły się wspomnieniami i próbowały przenieść je na kartki papieru. Powitaliśmy również nowe dzieci, które poznały nowe zakątki w przedszkolu, jak i nowe reguły. Tak więc słoneczny wrzesień pozwolił naszym podopiecznym wejść radosnym krokiem do przedszkola.Od tego roku w przedszkolu mamy podział na trzy zwierzęce krainy: BUTTERFLIES, BEES and LADYBIRDS. Nasze motylki, pszczółki I biedronki z chęcią latały na spacerki do pobliskiego lasu oraz fruwały po ogródku przedszkolnym zauważając zmiany zachodzące w przyrodzie.

Najmłodsze przedszkolaki – BUTTERFLIES – na początku zapoznały się ze starszymi kolegami i koleżankami, następnie poznały kąciki zainteresowań oraz zasady panujące w przedszkolu. Dzieci poznały nazwy kolorów: red, blue yellow, green, purple, pink, orange, brown, oraz nazwy zabawek: teddy bear, car, ball, train, robot, doll. Poznały zabawę ‘roll the ball to …’ oraz piosenkę ‘welcome song’ oraz ‘I can sing the rainbow’.

Grupę pszczółek – BEES – powitała wesoła małpka ‘Cheeky Monkey’, która zachęcała do śpiewania, powtarzała słówka ( kolory, kształty,pory roku etc.) opowiadała historyjki i i wprowadzała nowe słównictwo dotyczące przedmiotów szkolnych ( pen, scissors, book, blackboard, glue stick etc.), jak również i fraz grzecznościowych ( Can I have a/an…., please? Here you are. Thank you). Wspólnie witaliśmy jesień i z tego też powodu uczyliśmy się nowych piosenek i słówek jesiennych (chestnut, acorn, fox, leaves etc) (Hello, it’s autumn!). Przedszkolaki zapoznały się również ze słownictwem dotyczącym budynków ( hospital, church, school, bank, fire station etc.) Liczne prace plastyczne z wykorzystaniem farb, plasteliny, wycinanek, kredek i bibułek przedstawiały ‘panią jesień’ jak i różnorodne budynki.

Najstarsze przedszkolaki – LADYBIRDS – rozpoczęły rok szkolny przypomnieniem słownictwa związanego z pogodą – weather, porami roku – seasons, zabawkami – toys, uczuciami – feelings, kolorami – colours oraz kształtami – shapes. Dzieci zapoznały się z kalendarzem oraz poznały piosenkę ‘Days of the week’. Śpiewały również piosenki ‘Clap your hands’, ‘Hello’, ‘What’s the matter, Cheeky?’, ‘I’m hungry’. W ostatnim tygodniu września dzieci poznały nowego przyjaciela zabaw – słonia Izydora. Słoń bardzo spodobał się biedronkom i towarzyszył im każdego dnia podczas zajęć dydaktycznych. Przedszkolaki doskonaliły motorykę małą i dużą poprzez wiele ćwiczeń plastycznych i ruchowych. Ostatniego dnia września wykonały jesienny projekt – fox.